Jaeger-LeCoultre – švajčiarska kvalita podporená viac ako 300 patentmi

Kvalita švajčiarskych výrobcov hodiniek je vychýrená po celom svete. Medzi špičkou tak možno nájsť približne desať spoločností. Len jedna z nich sa však môže pochváliť viac ako 300 patentmi. Manufaktúra Jaeger-LeCoultre má na svojom konte ešte jeden pôsobivý údaj v podobe viac ako tisíc rôznych hodinkových strojčekov vlastnej výroby.

250

Kvalita švajčiarskych výrobcov hodiniek je vychýrená po celom svete. Medzi špičkou tak možno nájsť približne desať spoločností. Len jedna z nich sa však môže pochváliť viac ako 300 patentmi. Manufaktúra Jaeger-LeCoultre má na svojom konte ešte jeden pôsobivý údaj v podobe viac ako tisíc rôznych hodinkových strojčekov vlastnej výroby.

300 súčiastok v hodinkách Jaeger-LeCoultre

Zakladateľ rodinnej firmy Antoine LeCoultre založil firmu so svojím bratom a už v roku 1860 zamestnávala sto ľudí. V súčasnosti je toto čísla až šesť krát vyššie. Hodinári v tejto ručnej výrobe pritom stoja pred obrovskou výzvou. Do hodiniek Jaeger-LeCoultre musia naraz zmestiť až 300 súčiastok.

Výroba hodiniek môže trvať aj niekoľko rokov

Niektoré z nich sú také malé, že voľným okom by ste ich nezbadali. Celý proces ich vzniku od prototypu, cez meranie súčiastok, až po finálne výrobok, je skutočne fascinujúci. Môže trvať od 18 mesiacov mesiacov až po niekoľko rokov, a to v závislosti vyrábaného modelu.

švajčiarske hodinky Jaeger-LeCoultre geophysic

Jedinečnosť hodiniek Jaeger-LeCoultre potvrdzujú aj ďalšie zaujímavé fakty. Firma sa napríklad môže pochváliť modelom, ktorý má dva ciferníky. Na prednej časti hodiniek môže ich majiteľ sledovať aktuálny čas a na druhej strane čas jeho partnera, ktorý žije v inom časovom pásme.

Večný kalendár

Čerešničkou na torte sú hodinky vybavené tzv. večným kalendárom. Tento model posyktuje svojmu nositeľovi informácie o dni, mesiaci, roku a aktuálnej fáze mesiaca a toto všetko je naprogramované na nasledujúcich 122 rokov.

luxusné hodinky Jaeger-LeCoultre

Niet divu, že ručne vyrábané švajčiarske hodinky Jaeger-LeCoultre sa už toľké roky tešia priazni ľudí po celom svete. Môžu sa pýšiť dokonalým mechanizmom a kvalitou, ktorá dlho vydrží.

Zaujímavá a nevšedná investičná príležitosť

Hodinky možno dediť z generácie na generáciu, pričom ich hodnota sa s rokmi neznižuje. Záujem o ne majú aj rôzni zberatelia, čo z nich robí i zaujímavý investičný artikel. Ceny tých najdrahších kusov sa nezverejňujú a predajú sa až po dohode o cene.

Jaeger-LeCoultre Caliber 758

Ak aj vy uvažujete o kvalitných hodinkách, za ktorými stojí bohatá história a tradícia, Jaeger-LeCoultre vás určite nesklamú. Splnia očakávania aj tých najnáročnejších strážcov času a priaznivcov kvality. V neposlednom rade vám poskytnú zaujímavú a nevšednú investičnú príležitosť.


  • preklad: Peter Mikulina
  • zdroj: chronomag, wikipedia, Jaeger-LeCoultre.
  • zdroj obrázkov: Jaeger-LeCoultre

PRIDAŤ KOMENTÁR