Viac

  Každý človek chce byť úspešným, ale je priestor na úspech pre všetkých?

  Možno to bude znieť idealizovane, ale úspešným môže byť každý človek, ktorý sa rozhodne pre úspech. Jedným z dôležitých faktorov úspechu je robiť to, čo vieme najlepšie...

  Možno to bude znieť idealizovane, ale úspešným môže byť každý človek, ktorý sa rozhodne pre úspech. Jedným z dôležitých faktorov úspechu je robiť to, čo vieme najlepšie.

  Ak by každý človek začal vykonávať to, čo vie najlepšie, pre čo sa narodil, výnimočnosť, ktorou bol obdarovaný, jeho dielo by bolo jeho celoživotným úspechom.

  Častokrát vykonávame prácu a aktivity, ktoré nás nebavia, idú nám od ruky, netešíme sa, keď ich máme robiť, no napriek tomu, sa nepustíme do aktivít, pre ktoré sme sa narodili.

  Práca a činnosti, ktoré nám idú najlepšie sú práve tie, ktoré z nás robia úspešných. Úspešných v tom, v čom sme jedineční a originálni, nech by to bola akákoľvek činnosť, ktorú sa rozhodneme vykonávať.

  Množstvo ľudí sa bojí experimentovať so svojim talentom, nadaním a radšej vykonáva takú prácu, v ktorej má určitú istotu, komfort a stereotyp. Množstvo prác a zamestnaní je masového typu, pri ktorých je naša kreativita, fantázia a jedinečnosť nevyužitá a potlačená.

  Je to veľká škoda, pretože ochudobňujeme nielen seba, ale aj druhých ľudí v tom, že im neponúkneme širokú a pestrú škálu rôznorodých nápadov, produktov a služieb z našej dielne.

  Ako sa stať expertom

  Keby každý človek aj popri svojej hlavnej práci začal vykonávať to, čo ho baví, v čom je dobrý, postupne sa z neho stane expert na oblasť, ktorá je jedinečná.

  Vykonávaním akejkoľvek práce a aktivity, ktorá nás nenapĺňa pocitom využitia našej kreativity, zručností a vedomostného potenciálu, ochudobňuje každým dňom hlavne nás samotných. Takéto mechanické aktivity robia náš život priemerným, šedým a rutinným. Nemáme sa na čo tešiť, motivovať a možnosť rozvíjať sa v tom, v čom sme dobrí.

  Keby sme všetci vykonávali to, v čom sme experti, určite by sme boli všetci úspešní. Žiaľ, mnoho ľudí možno aj zo strachu, radšej vykonáva to, čo im bolo ponúknuté a vnútorný úspech potláčajú.

  Byť úspešným, neznamená zarábať obrovské množstvo peňazí, vlastniť veľa majetku. Byť úspešným znamená vykonávať to, v čom sme originálni, najlepší z najlepších a experti na danú oblasť.

  Pritom oblasť nášho záujmu nemusí byť svetovo prevratná. Každá, aj tá najmenšia a najbizarnejšia oblasť, ktorej by sme sa venovali je zaujímavá a vítaná. Úspešnými nás robí rozdielnosť, nápaditosť a fantázia, ktorú do činnosti vkladáme ako špecifická osobnosť.

  Ak budeme vykonávať to, v čom sme najlepší, nemusíme s nikým súperiť a pretekať sa, kto je lepší a úspešnejší. Pocit toho, že robíme to, čo nás baví, v nás upevní pocit výnimočnosti, originality a dodá nám vnútorné sebavedomie a presvedčenie, že sme sa rozhodli správne.

  A odpoveď na úvodnú otázku, či je možné, aby bol priestor na úspech pre všetkých, znie jednoznačne: ÁNO.

  Robme to, v čom sme naozaj dobrí, jedineční, originálni, nenahraditeľní. Jednoducho robme to, v čom sa môžeme stať expertmi na oblasť, ktorá je nášmu srdcu, vnútru, mysleniu a intelektu najbližšia.

  AK SA TI ČLÁNOK PÁČIL, ZDIEĽAJ HO S PRIATEĽMI


  Silvia Macháčková

  www.bohatstvomysle.com

  Nekonečné možnosti a genialita nášho myslenia ma fascinuje natoľko, že sa tejto oblasti venujem profesionálne. Som zakladateľkou projektu Bohatstvo Mysle, lektorkou a autorkou viacerých e-bookov v oblasti osobnostného rozvoja a práce s myslením: https://www.bohatstvomysle.com/e-shop/.

  Podporujem pozitívny životný štýl bez prítomnosti stresu, mám rada vnútornú rovnováhu, individualitu osobnosti, diskusie, náročný filozofický a intelektuálny spôsob myslenia. Myslenie je najdôležitejším nástrojom k nášmu osobnostnému rozvoju, a ak sa nám ho podarí skrotiť a prevziať nad nim plnú moc, až vtedy si začneme vytvárať cestu vlastným životom.

  • Zdroj titulného obrázka: pixabay.com
  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články