Viac

  Najsilnejšiu motiváciu zažívame vtedy, keď po niečom naozaj túžime

  Určite sa vám niekedy stalo, že ste mali vykonávať určitú činnosť, a nie a nie sa do nej pustiť, prípadne ste s ňou začali a nevedeli ste sa dopracovať k záveru. Jediný argument pre dokončenie činnosti bola povinnosť voči niekomu, alebo niečomu. Prečo určité činnosti vykonávame s odporom a s nechuťou, a niektoré, naopak s radosťou a nenútenosťou?

  Určite sa vám niekedy stalo, že ste mali vykonávať určitú činnosť, a nie a nie sa do nej pustiť, prípadne ste s ňou začali a nevedeli ste sa dopracovať k záveru. Jediný argument pre dokončenie činnosti bola povinnosť voči niekomu, alebo niečomu.

  Prečo určité činnosti vykonávame s odporom a s nechuťou, a niektoré, naopak s radosťou a nenútenosťou?

  Práve pre nastavenie najúčinnejšej a najefektívnejšej motivácie.

  Motivácia, ktorá nevychádza z vonkajších okolností, ale vychádza priamo z nášho vnútra. Motivácia, ktorá sa deje v našom myslení a prežívaní, je tá najsilnejšia motivácia.

  Vo svojej jednoduchej podstate je založená na príleve tvorivej a pozitívnej energie a chcení niečoho, čo túžime mať, dosiahnuť, dokázať, zdolať.

  Je to prežívanie určitej vnútornej emócie, ktorá v sebe nesie kreatívny energetický náboj, ktorý v nás vyvoláva chuť pokračovať, tvoriť a robiť to, po čom úprimne túžime.

  Ak výkon našich činností ovplyvňuje práve tento druh hnacej sily, môžeme si byť istí, že činnosť vykonáme do samého konca s radosťou a chuťou.

  Najsilnejšiu motiváciu zažívame práve vtedy, keď po niečom úprimne túžime.

  Vkladáme do toho svoje najvýraznejšie emócie, ktoré naštartujú našu pozitívnu a tvorivú energiu. Ak si vieme vedome udržať tieto emócie, nemusíme mať obavy z toho, že nedosiahneme, čo si zaumienime. Samozrejme za predpokladu reálnosti cieľa.

  Pokiaľ je naša motivácia postavená iba na vonkajších faktoroch, ako napríklad peniaze, sláva, moc, majetok, niekomu niečo dokázať, určitá služba a pod., je to veľmi krátkodobá a plytká motivácia.

  Častokrát nie je úprimná, nie vždy ju vieme ovplyvniť, čo nás neskoršie frustruje a vnútorný pocit, ktorý pri tomto type emócii zažívame je veľmi prchavý. V podstate sa na niečo tešíme, chceme to mať, dosiahnuť, dokázať, ale chýba najzákladnejší parameter, a to je naša silná a úprimná vnútorná túžba.

  Túžba, ktorá vychádza z hĺbky našej podstaty a je súčasťou každej myšlienkovej informácie, ktorá túto túžbu sprevádza.

  Je to motivácia, pri ktorej nehrá dôležitú úlohu niečo iba chcieť, mať, vlastniť a dokázať si. Je to skutočná vnútorná motivácia, ktorá je súčasťou našej tvorivej a kreatívnej energie.

  Každý druh motivácie, preverí silu našej vôle, odolnosti a vytrvalosti. Ak však vsadíme na úprimnú a čistú vnútornú motiváciu, nemusíme mať obavy, že nevytrváme až do konca.

  Práve silná túžba po niečom, v nás prebudí prirodzenú podstatu našej osobnosti. Zažijeme pocit, keď to, čo robíme je naozaj o nás. O našej individualite a jedinečnosti. A o tom, život je. O plnení túžob, snov, o nás, o každom, o všetkých…

  AK SA TI ČLÁNOK PÁČIL, ZDIEĽAJ HO S PRIATEĽMI ?


  Silvia Macháčková

  www.bohatstvomysle.com

  Nekonečné možnosti a genialita nášho myslenia ma fascinuje natoľko, že sa tejto oblasti venujem profesionálne. Som zakladateľkou projektu Bohatstvo Mysle, lektorkou a autorkou viacerých e-bookov v oblasti osobnostného rozvoja a práce s myslením: https://www.bohatstvomysle.com/e-shop/.

  Podporujem pozitívny životný štýl bez prítomnosti stresu, mám rada vnútornú rovnováhu, individualitu osobnosti, diskusie, náročný filozofický a intelektuálny spôsob myslenia. Myslenie je najdôležitejším nástrojom k nášmu osobnostnému rozvoju, a ak sa nám ho podarí skrotiť a prevziať nad nim plnú moc, až vtedy si začneme vytvárať cestu vlastným životom.

  • Zdroj titulného obrázka: pixabay.com
  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články