asd
Viac

  Korelácia so zlatom

  Zlato je považované za bezpečný prístav. V časoch ekonomickej neistoty veľká časť investorov presúva značnú časť svojho portfólia z iných trhov práve do zlata. V tomto článku si načrtneme ako sa správajú niektoré menové páry v závislosti k zlatu...

  Zlato je považované za bezpečný prístav. V časoch ekonomickej neistoty veľká časť investorov presúva značnú časť svojho portfólia z iných trhov práve do zlata. V tomto článku si načrtneme ako sa správajú niektoré menové páry v závislosti k zlatu.

  AUD


  Austrália je tretím najväčším vývozcom zlata. To znamená, že keď sa darí zlatu, darí sa aj austrálskemu doláru.

  GC:AUDUSDžltá – gold, červená – AUDUSD  EUR

  Euro aj zlato sú považované za takzvané “anti-dolár meny”. To spôsobuje kladnú koreláciu dvojice Gold/EURUSD. Keď rastie zlato, rastie aj euro.

  GC:EURUSDžltá – gold, modrá – EURUSD

  NZD

  Rovnako ako Austrália, aj Nový Zéland je významný vývozca zlata. Menový pár NZDUSD teda má zvyčajne úzku kladnú koreláciu.

  GC:NZDUSDžltá – gold, zelená – NZDUSD

  CAD

  Kanada je ďalším príkladom ekonomiky ovplyvňovanej pohybom ceny zlata. V tomto prípade ale korelujú inverzne (CAD je v menovom páre USDCAD na druhom mieste). Komodita, ktorá kanadskú ekonomiku ovplyvňuje viac ako zlato je ale ropa. O nej bude niektorý z budúcich článkov.

  GC:USDCADžltá – gold, ružová – USDCAD

  CHF

  Až 25 % švajčiarskych rezerv je uložených v zlate. Keď rastie cena zlata, tak rastie aj hodnota CHF. To tlačí USDCHF dole a vytvára tak zápornú koreláciu so zlatom.

  GC:USDCHFžltá – gold, hnedá – USDCHF

  Záver

  Vzájomnou koreláciou rôznych trhov sa zaoberá nespočetné množstvo článkov, kníh a samotných traderov. Potenciál na vytvorenie funkčného obchodného systému tu je. Dôležité je skĺbiť to s funkčným riadením obchodov, money managementom a disciplínou pri obchodovaní.

  AK SA TI ČLÁNOK PÁČIL, ZDIEĽAJ HO S PRIATEĽMI ?


  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články