Viac

  4 prípady, kedy využijete krátkodobé havarijné poistenie

  Pokiaľ patríte k jedným z mnohých bežných vodičov na cestách, ste zvyknutý na bežné povinné zmluvné poistenie, poprípade havarijné poistenie. Či už ide o jedno, alebo druhé, uzatvárate a platíte ho jedenkrát za rok....

  Pokiaľ patríte k jedným z mnohých bežných vodičov na cestách, ste zvyknutý na bežné povinné zmluvné poistenie, poprípade havarijné poistenie. Či už ide o jedno, alebo druhé, uzatvárate a platíte ho jedenkrát za rok.

  Sú však aj situácie, ktoré si vyžadujú neobvyklý prístup a okrem klasického poistenia sa vyžaduje aj krátkodobé poistenie.

  Faktom zostáva, že úraz je všade vôkol nás. A v spojitosti s autami a jazdou na cestách nie je o nešťastie nikdy núdza. Preto treba byť opatrný a nespoliehať sa iba na na povinné poistenie. V rámci nasledujúceho textu vám predstavíme štyri situácie, kedy sa krátkodobé poistenie oplatí viac.

  Auto v garáži

  Chystáte sa na pár mesiacov do zahraničia z pracovných alebo súkromných dôvodov? Vaše auto si pravdepodobne na túto dlhú cestu so sebou nevezmete a ostane doma v garáži.

  Pokiaľ nechcete zbytočne platiť poistenie za auto, ktoré sa za celú dobu nikým nepoužíva, môžete vypovedať svoju poistnú zmluvu a využiť krátkodobé poistenie.

  Požičané auto od rodičov

  V prípade, ak ešte nedisponujete vlastným autom a využívate auto svojich rodičov, môžete si uzatvoriť krátkodobé havarijné poistenie. V súčasnosti ponúka niekoľko moderných poisťovní.

  Pod krátkou dobou sa v tomto prípade rozumie jeden štvrťrok. U niektorých dokonca existuje možnosť uzatvoriť krátkodobé havarijné poistenie na neurčité obdobie, pričom sa dá do jedného dňa ukončiť.

  S autom do zahraničia

  Veľa Slovákov sa cez leto vyberie na dovolenku prostredníctvom svojho auta. Pokiaľ ste jedným z nich, môžete využiť uzatvorenie havarijnej poistky na dobu, počas ktorej sa nachádzate v zahraničí.

  Poisťovne ponúkajú rôzne množstvo kombinácii, prostredníctvom ktorých si môžete uzatvoriť poistenie podľa vlastných potrieb. A všetko je navyše dostupné online.

  Auto na materskej dovolenke

  Patríte medzi aktívne mamičky, ktoré šoférujú auto aj počas materskej dovolenky? V tomto prípade potom viete, že zaplatiť v plnej sume povinné zmluvné poistenie nie je žiadna sranda. Niektoré poisťovne ponúkajú možnosť platiť za poistku polročne, poprípade kvartálne.

  Najnovšie sa objavila ponuka platiť za poistenie pravidelne mesačne, tak ako aj iné bežné účty, bez toho, aby sa vám navýšila suma celkového poistného. Po návrate do zamestnania môžete prejsť opäť na bázu jedného očného poplatku za celé poistné, poprípade to nechať tak, ako to doteraz fungovalo.

  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články