test
Viac

  Luxusná starostlivosť o vašu pleť: Čo by nemalo chýbať vo vašej letnej kozmetickej rutine?

  Podobne ako sa striedajú ročné obdobia, aj vaša kozmetická rutina by sa v priebehu roka mala meniť. Rôzne vplyvy teplôt i počasia sa do vašej pokožky prepisujú a pokiaľ jej chcete skutočne pomôcť, zamerajte sa na vhodnú voľbu prípravkov. Ako by mohla vyzerať vaša letná ošetrovacia rutina?

  Zdroj obrázku: Anneleven Stock / Shutterstock.com

  Denný krém s SPF

  Jeden z najdôležitejších prípravkov, po ktorých by ste mali každý letný deň siahať, je denný krém s SPF. Ten pomáha chrániť pleť pred škodlivým UV žiarením, ktoré môže spôsobovať pigmentové škvrny alebo predčasné známky starnutia.

  V lete býva sila slnečných lúčov ešte silnejšia, preto sa nebojte použiť intenzívnejšiu ochranu. Vybrať si môžete medzi denným krémom s SPF 30 alebo 50. Hneď ráno teda vyčistite svoju pleť obľúbenými produktmi a hneď potom sa vrhnite na aplikáciu krému.

  TIP: Krém na tvár s ochranným faktorom rozhodne nenahrádza klasický opaľovací krém. Pokiaľ sa teda chystáte na kúpalisko alebo na pláž, použite radšej krém určený na opaľovanie.

  Hydratačná pleťová voda

  Pleťová voda je prípravkom, ktorý v letných mesiacoch bezpochyby oceníte. Jedná sa o malé či väčšie nádobky s rozprašovačom, ktoré v sebe ukrývajú kvetinové alebo minerálne vody, ktoré slúžia na tonizáciu a regeneráciu pokožky. V priebehu dňa ju ale kedykoľvek môžete použiť na osvieženie alebo hydratáciu pleti. Do svojej kozmetickej rutiny ju môžete zaradiť ako ráno, tak aj večer, ale najlepšie urobíte, keď si malé balenie pleťovej vody zaobstaráte do kabelky. Vďaka tomu budete mať príjemné osvieženie so sebou stále.

  Ošetrovacie rituály

  Aj keď svojej pokožke počas rannej a večernej starostlivosti určite dávate maximum, nebojte sa jej niekedy dať prídavok. Ten môže predstavovať napríklad návšteva kozmetičky alebo pravidelný ošetrovací rituál, ktorý si zavediete u vás doma. A ako by mohla takáto procedúra vyzerať? Okrem hĺbkového čistenia pleti si doprajte napríklad aj výživnú masku na tvár alebo masáž face rollerom. Po starostlivosti nezabudnite pokožku dôkladne hydratovať krémom a pre extra porciu výživy nezabudnite na sérum.

  TIP: Chcete ešte viac vyšperkovať kozmetickú seba starostlivosť? Zamerajte sa na očné okolie. Skvelým pomocníkom môže byť napríklad maska ​​pod oči.

  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články