Viac

  Miliardári bez ukončeného vzdelania

  Áno, v škole sa okrem čítania, písania a počítania naučíme mnoho, no žiadna škola a akademický titul nie je zárukou úspechu, bohatstva, šťastia, hviezdnej kariéry. Dôkazom toho sú mnohí milionári a miliardári, z ktorých poniektorí nedokončili ani strednú školu a sú príkladom toho, že flexibilita a skúsenosti sú niekedy dôležitejšie, ako diplom.

  NEW YORK, NY – SEPTEMBER 23: Sir Richard Branson visits “Cavuto” On FOX Business Network at FOX Studios on September 23, 2014 in New York City. (Photo by Rob Kim/Getty Images)

  RICHARD BRANSON, zakladateľ labelu Virgin Records trpel dyslexiou a v 16 rokoch odišiel zo školy. Čoskoro na to založil svoj časopis Student a v 17 rokoch aj charitatívnu organizáciu. Neskôr začal predávať hudobné platne a založil si kamenný obchod. Zo zárobku založil nahrávaciu spoločnosť Virgin Records a po vydaní albumu uznávanému hudobníkovi Mikovi Oldfieldovi zaznamenal veľký úspech. Richard Branson vlastní nielen nahrávaciu spoločnosť, ale aj vlastné aerolínie. Jeho odhadovaný majetok je 5 miliárd dolárov.

  DAVID MURDOCK podobne ako Branson trpel dyslexiou a po tom, čo ho vyhodili zo školy a vrátil sa z vojny, skončil na ulici. Nevzdal sa však a požičal si 900 dolárov, za ktoré rozbehol pojazdnú jedáleň. Skúsil aj obchod s realitami, so zameraním na komerčné nehnuteľnosti. V roku 1985 prevzal spoločnosť Castle & Cooke, súčasťou ktorej bola aj ovocinárska spoločnosť Dole. Z tej sa stal najväčší pestovateľ ovocia a zeleniny na svete.

  KIRK KERKORIAN nedokončil ani ôsmu triedu, pretože musel pracovať už veľmi mladý, aby pomohol rodine. Počas vojny boxoval, či pilotoval lietadlo a jeho cesta k bohatstvu sa začala po tom, čo v roku 1962 kúpil pozemok vo Vegas a otvoril rezort MGM Grand Hotel. V čase jeho smrti predstavoval jeho majetok hodnotu 4 miliardy dolárov.

  circa 1925: A portrait of the American motor manufacturer Henry Ford (1863 – 1947). (Photo by Evening Standard/Getty Images)

  HENRY FORD študoval na nenávidenej cirkevnej škole a v 16 rokoch ušiel z domu do Detroitu, kde pracoval ako asistent mechanikov, pretože ho fascinovali mechanizmy. Zvyšok príbehu je vám určite známy. Ford svojou šikovnosťou zarobil takmer 169 miliárd eur.

  AMANCIO ORTEGA /60,5 mld USD/ taktiež nemá strednú školu. Odišiel z nej ako 14 ročný a stal sa poslíčkom v odevnej firme pre boháčov. V roku 1975 otvoril svoj prvý obchod ZARA, známy svojou kvalitou za dobrú cenu. Je majiteľom Inditexu, kde patria značky ako ZARA, Berschka, Pull and Bear, Massimo Dutti … .

  INGVAR KAMPRAD vo svojich 17 rokoch založil značku IKEA a dnes je známa každému.

  MICHAEL S. DELL založil Dell Technologies. Svoje prvé peniaze zarobil ako 12 ročný, zháňaním predplatiteľov pre miestne noviny. V 19 rokoch odišiel z univerzity a pustil sa do biznisu, na ktorom zarobil takmer 28,3 miliárd USD.

  LARRY ELLISON je jedným zo zakladateľov Oracle Corporation a môže sa pýšiť majetkom 66,4 miliárd USD aj po tom, čo sa dvakrát neúspešne pokúšal o získanie univerzitného vzdelania.

  LONDON, ENGLAND – APRIL 18: American businessman and philanthropist Bill Gates makes a speech at the Malaria Summit at 8 Northumberland Avenue on April 18, 2018 in London, England. The Malaria Summit is being held today to urge Commonwealth leaders to commit to halve cases of malaria across the Commonwealth within the next five years with a target to 650,000 lives. (Photo by Jack Taylor/Getty Images)

  BILL GATES /106,5 mld USD/ aj MARK ZUCKERBERG /86,5 mld USD/ získali diplom z Harvardu za svoje zásluhy aj napriek neukončenému štúdiu a ich príbeh je všetkým dobre známy.

  Ak chcete v živote niečo dokázať, nemusíte sa vyhovárať na vek, vzdelanie, lokalitu, hendikep. Životné príbehy mnohých osobností dokazujú, že všetko je možné. Že za úspechom sa ukrýva talent, využité príležitosti, cieľavedomosť, flexibilita, skúsenosti.

  Zdroj: www.financneiq.sk

  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články