asd
Viac

  Plastové rúško – prečo sa ho oplatí mať?

  Celý svet stále bojuje s korona vírusom a vývoj udalostí jednoznačne naznačuje, že rúška len tak rýchlo z našich životov nevymiznú. Aby sme čo najviac minimalizovali možný prenos vírusu z osoby na osobu, je v tejto dobe naozaj nevyhnutné správať sa zodpovedne a chrániť seba, ale aj ostatných pred ochorením COVID-19. 

  Bežná populácia má k dispozícii jednorázové medicínske rúška, ktoré si môže zakúpiť napríklad v lekárňach, látkové rúška, ktoré si mnohí z nás šijeme doma aj sami, no na trhu sa objavili aj plastové rúška. Viete, aké majú výhody?

  Plastové rúško – čo to vlastne je?

  Priehľadné plastové rúško môžete nosiť nasadené zhora na nose alebo zdola na brade a vyrába sa v dvoch veľkostiach – S/M a M/L, aby ste nemali problém vybrať si to najvhodnejšie pre vás. Neoprénový popruh zabezpečí, aby rúško všade dobre držalo a priliehalo, ako má.

  Priehľadný kryt z PVC je na rúšku upevnený pomocou upevňovacích plastových nitov. Materiál je hrubý len 0,3 mm, je dostatočne pružný a ergonomický. Dokáže sa dokonale prispôsobiť tvaru vašej tváre, aby ste ho mohli komfortne nosiť aj niekoľko hodín. Nebráni voľnému dýchaniu.

  Jednoduchá starostlivosť o plastové rúško vás presvedčí

  Priehľadné plastové rúško neváži takmer nič. Je veľmi ľahké, pohodlné a výhodné je aj to, že je určené na opakované použitie. Zaujíma vás, ako sa čistí a udržiava? Úplne jednoducho. Môžete ho čistiť a dezinfikovať pomocou dezinfekčných prostriedkov, pokojne aj na báze alkoholu, a tak často, ako je nevyhnutné.

  Neoprénový popruh je tiež odolný a navrhnutý tak, aby netlačil a neodieral na ušiach. Farbu popruhu si môžete vybrať: páči sa vám viac čierna alebo sivý melanž? Aj popruh si viete ľahko očistiť. Ku krytu je pripojený pomocou štyroch nitov. Po odpojení plastových nitov popruh môžete umývať podľa potreby.

  Aké má plastové rúško využitie?

  Vďaka vysokej priehľadnosti PVC krytu plastové rúško bez pochýb má využitie v oblastiach, v ktorých je mimika tváre dôležitá. Svoje uplatnenie teda nájde vo vzdelávaní, v logopédii, pri tlmočení pre nepočujúcich. 

  Odborníci sa zhodujú, že priehľadné plastové rúška bránia kvapôčkám, ktoré prenášajú vírus, v kontakte s nosom, očami a ústami a vytvárajú pre vírus vstupnú bariéru. Dôležité je podotknúť, že kvapôčky v prostredí však môžete stále vdýchnuť cez otvorené oblasti v okolí plastového rúška, preto plastové tvárové štíty fungujú najmä ako ochrana nositeľa pred infikovanou osobou a ak je to možné, mali by sa používať aj s klasickým rúškom.

  Plastové rúško osamote nepredstavuje dostatočnú ochranu pred COVID-19, no v prípade, že ho nosíte spolu s látkovým rúškom, zvyšujete nielen svoju ochranu, ale omnoho viac chránite aj svoje okolie, pretože minimalizujete objem kvapiek, ktoré sa môžu dostať k vám, ale i ktoré šírite vy. Priehľadné plastové rúško výborne zabraňuje kontaktu kontaminovaných rúk s ústami a nosom.Hľadáte plastové rúško? Už viac nemusíte. V justprint.sk zoženiete kvalitné plastové rúška a iné ochranné výrobky.

  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články