today-is-a-good-day
Viac

    Ako dnes ľudia zarábajú pomocou kryptomien?

    Kryptomena je pojem, s ktorým sa každý z nás už určite stretol mnohokrát. Viete však, o čo sa vlastne jedná? A vedeli ste, že čím ďalej tým viac ľudí sa rozhodne do kryptomien investovať svoje peniaze?

    Spôsoby, ako získať kryptomenu


    Aktuálne existuje niekoľko spôsobov, ako kryptomeny získať. Jedným z nich je ťažba, ktorá je energeticky náročná a je potrebné neustále hľadať spôsoby, ako zvýšiť výnosnosť. Na to, aby sa človek dostal do plusu, v minulosti stačilo mať k ťažbe jeden lepší počítač. Dnes je tento proces oveľa komplexnejší. Najjednoduchším spôsobom, ako získať kryptomenu, je kúpiť si ju. K tomu môžete využiť najrôznejšie tradingové stránky, ale k nákupu tých najrozšírenejších, ako je Bitcoin či Litecoin, vám stačí mať účet Revolut alebo Coinbase. Na kúpu kryptomien môžete použiť napríklad tento návod ako kúpiť Bitcoin.

    Ten najviac kreatívny spôsob, ktorý je trošku bizarný, ale môže byť veľmi efektívny, je kryptomenu vyhrať. Mnohé online kasína dostupné na Slovensku hráčom umožňujú získať výhru v niektorých kryptomenách. Výhodou tejto výhry je, že ak si vyhranú kryptomenu necháte a nezameníte, môžete ju predať, keď bude kurz vyšší, a tým výhru znásobiť. Pozrite sa napríklad na Royal Vegas online casino či akékoľvek iné, ktoré má možnosť výberu výhry v kryptomene.

    Skôr, než sa pustíte do ťažby či nákupu kryptomien, sa uistite, že máte kryptopeňaženku alebo účet, na ktorom môžete túto menu držať, pretože tieto jednotky nie je možné držať na účtoch v bežných bankách. Zároveň je veľmi dôležité neustále sledovať aktuálny kurz týchto jednotiek. Ich vývoj je veľmi volatilný, dá sa povedať, že niekoľkokrát volatilnejší, než sú napríklad akcie, zlato či iné komodity. S ťažbou a držbou kryptomien je spojená určitá zodpovednosť, a je potrebné mať rýchle reakcie.

    Čo je to vlastne kryptomena?


    Pojem kryptomena je veľmi abstraktný, dokonca aj pre tých, ktorí tieto jednotky ťažia, alebo s nimi obchodujú. Jedná sa totiž o virtuálnu menu, ktorá sa používa k platobným transakciám počítačov individuálnych užívateľov. Títo užívatelia vlastne dávajú k dispozícii časť výkonu svojho počítača, ktorý je pripojený k internetu. Kryptomeny v podstate existujú iba ako zápis v pamäti počítača a sieť, ktorú vytvárajú, sa volá kryptomenová sieť. Cena kryptomien sa v priebehu času mení, a tieto zmeny môžu byť niekoľkotisícnásobné, čo z nich robí veľmi zaujímavú investíciu. Vezmite si napríklad najznámejšiu populárnu
    kryptomenu Bitcoin.

    Ešte v roku 2011, kedy väčšina bežnej populácia ani len netušila, že existuje, bolo možné si jeden Bitcoin kúpiť za menej než 1 americký dolár. V roku 2013 sa cena Bitcoinu pohybovala vo výške 200 USD. Urobiť 200 dolárov z jedného bez akejkoľvek námahy bol veľký úspech, avšak ešte väčší úspech bol Bitcoin pri tejto cene nepredávať, ale naopak, nakupovať. O pár rokov neskôr cena jedného Bitcoinu presiahla hranicu 17 000 amerických dolárov.

    V tomto bode už väčšina bežnej populácie vedela, že niečo ako Bitcoin existuje, a dokonca sa doň rozhodla investovať svoje peniaze. Internet bol plný príbehov úspešných ľudí, ktorí na Bitcoine zarobili tisíce či stotisíce dolárov, ako aj menej úspešných, ktorí jednotku nakúpili pri rekordnom kurze a prišli o veľký obnos peňazí. Je pravda, že obchodovanie s kryptomenami je veľmi volatilné, a nikto nevie presne predvídať vývoj kurzov.

    Komentáre

    Najnovšie články

    Podobné články