test
Viac

  Najdôležitejšia vec, ktorú už urobili všetci úspešní a vy pravdepodobne nie

  Úspešní ľudia nedosahujú veľkoleposti náhodou. Všetci neúnavne pracujú na dosiahnutí úžasných výkonov v ich živote – a majú zvyky, ktoré sa za tým všetkým skrývajú.

  Úspešní ľudia nedosahujú veľkoleposti náhodou. Všetci neúnavne pracujú na dosiahnutí úžasných výkonov v ich živote – a majú zvyky, ktoré sa za tým všetkým skrývajú.

  Niektorí meditujú. Niektorí milujú ranné rutiny. Iní používajú denníky, aby si vedeli lepšie predstaviť svoju budúcnosť.

  Najdôležitejšou vecou, ​​ktorú všetci úspešní ľudia robia, však nie je zvyk, ale princíp úspechu.

  Tento princíp opakujú aj niektorí z najúspešnejších ľudí sveta, napríklad Tony Robbins, Tom Bilyeu a Jack Canfield.

  Znie jednoducho:

  Prevezmite 100%-nú zodpovednosť za svoj život.

  Musíte prevziať osobnú zodpovednosť. Nemôžete meniť okolnosti, ročné obdobia alebo vietor, ale môžete zmeniť seba. Jim Rohn

  Ste 100%-ne zodpovednými za kvalitu svojho života. Ak dáte zodpovednosť ostatným, nikdy nebudete môcť vykonať potrebné zmeny.

  Ak nepoužívate tento princíp vo svojom živote, potom používate opačný – myslíte si, že čokoľvek, čo nefunguje, nie je vaša chyba.

  • Nie ste bohatými kvôli kolapsu akciového trhu v roku 2008.
  • Nie ste fit, pretože je príliš ťažké trénovať 4 alebo 5-krát týždenne.
  • Nie ste šťastnými, pretože vaše (deti, šéf,..) stále robia veci, ktoré nenávidíte.

  Tieto výhovorky jednoducho nie sú pravdivé.

  Nie ste bohatými, pretože veľa míňate a dostatočne si nešetríte. Nemáte ideálnu postavu, pretože vo svojom živote nedávate prioritu cvičeniu a zdravému stravovaniu a nie ste šťastnými, pretože svoje šťastie dávate do vrecka iným ľuďom.

  Toto je vzorec na zlyhanie. Ste na milosť všetkých ostatných okolo vás.

  Ako uviedol Jack Canfield v knihe Success Principles:

  „Väčšina z nás bola podmienená obviňovať niečo mimo nás za tie časti nášho života, ktoré sa nám nepáčia. Obviňujeme svojho rodiča, našich šéfov, našich priateľov, nášho spolupracovníka, nášho manžela, počasie, ekonomiku, vládu, naše znamenie v astrológii, náš nedostatok peňazí – kohokoľvek alebo čokoľvek, na čo môžeme hodiť vinu.“

  Dôvod?

  Nechceme sa pozerať na najväčší problém v našich životoch – na nás samých.

  Výhovorky sú jednoduché. Všetci ich produkujeme, stále. Ale ak chcete vytvoriť úžasný život, musíte sa ich vzdať – pretože s výhovorkami prichádza mentalita obete.

  Akonáhle sa stanete obeťou, pripravujete sa na zlyhanie.

  Každý prechádza ťažkými časmi, udalosťami a obdobiami života. Oprah Winfrey bola ako dieťa sexuálne zneužívaná.

  Tony Robbins bol verbálne, fyzicky a emocionálne zneužívaný jeho matkou. Les Brown bol som svojim bratom po narodení v opustenej budove daný na adopciu.

  Nenechali však ich strašným okolnostiam tvarovať ich život.

  Namiesto toho je Oprah miliardárkou, ktorá inšpirovala milióny ľudí po celom svete.

  Tony Robbins využil svoju bolesť, aby ukončil utrpenie miliónov ľudí, pretože sám strašne trpel.

  Les Brown je špičkový motivačný rečník a tréner, ktorý inšpiroval ľudí po celom svete.

  Všetci mohli použiť tieto ťažké časy na vytvorenie príbehu o svojom zlyhaní. Mohli tieto hrozné udalosti využiť ako palivo, aby sa stali obeťou na celý svoj život – a nikto by ich za to nesúdil, pretože ako povedal Tom Bilyeu: „Problém s výhovorkami je, že sú pravdivé.“

  Namiesto toho, aby ste spadli do mentality obete, postavte sa na miesto moci. Z tejto pozície môžete byť v ofenzíve učením, adaptovaním sa a posúvaním sa dopredu.

  Nebudete mať žiadne výhovorky, ktoré by vám bránili vo vytváraní života, ktorý chcete.

  „Môžete ovládať len 3 veci vo svojom živote – myšlienky, ktoré si myslíte; obrazy, ktoré si vizualizujete a akcie, ktoré vykonáte (vaše správanie).“ – Jack Canfield

  Prevezmite kontrolu nad svojim životom tým, že ovládnete svoje myšlienky, začnete vizualizovať úspechy a podniknete masívne kroky na dosiahnutie svojich cieľov.

  Ak chcete mať iný výsledok, jednoducho musíte reagovať inak. Vy ovládate svoje správanie.

  Váš úspech je vašou osobnou zodpovednosťou.

  Ak chcete zmeniť svoj život, musíte prevziať zodpovednosť za všetko, čo je v ňom. Väčšina ľudí sa usadí, obviňuje ostatných a nikdy na seba nevyvíja veľký tlak. Preto žijú priemerný, normálny život.

  Vy však môžete konať a kontrolovať svoje výsledky. Začnite vytvárať svoju ideálnu budúcnosť tým, že sa stanete človekom, ktorý neprodukuje výhovorky.

  Stať sa tvorcom vášho života môžete len vtedy, keď prevezmete plnú zodpovednosť za všetko, čo sa v ňom stane.


  Oliver Olejník

  www.stavamesauspesnymi.sk

  Mojim cieľom je ľuďom pomáhať prostredníctvom zdieľania rád, myšlienok a tipov tých najúspešnejších ľudí, ktorých sám sledujem a od ktorých sa sám učím a inšpirujúcich príbehov úspešných ľudí, ktorí zmenili tento svet k lepšiemu.

  Verím, že tieto veci ľuďom dokážu pomôcť naštartovať ich vysnívaný život, pretože všetko začína túžbou niečo dosiahnuť.

  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články