asd
Viac

  Jednoduchý psychologický trik ako sa oslobodiť od negatívnych myšlienok

  Kritizujete samých seba? Myslíte si, že nie si dosť dobrými? Väčšina ľudí so sebou vedie rozhovor, ale keď sa tento rozhovor stane negatívnym, môže sa stať problémom.

  Kritizujete samých seba? Myslíte si, že nie si dosť dobrými? Väčšina ľudí so sebou vedie rozhovor, ale keď sa tento rozhovor stane negatívnym, môže sa stať problémom.

  Tu môže pomôcť malá pozitívna psychológia, konkrétne myšlienka nazvaná „reframing.“

  Tento proces je pomerne jednoduchý, ale bude vyžadovať aj malé úsilie:

  1. Prvým krokom je začať vedome rozpoznávať typ vnútorného dialógu alebo jazyka, ktorý denne používate. Všetci jeden máme. Aký je ten váš?
  2. Začnite si všímať, keď používate negatívne slová alebo frázy. Stačí si ich poznamenať. Môžete na to použiť denník.
  3. Teraz je čas venovať pozornosť časom, keď ich znovu používate. Aké situácie zapríčiňujú vašu negativitu?
  4. Všimnite si, čo cítite a kde sa nachádzate.
  5. Keď si všimnete, že hovoríte niečo negatívne vo svojej mysli, môžete zastaviť túto myšlienku tým, že poviete: „Stop!“ Toto je samo o sebe silné a prinúti vás to vedieť, koľkokrát myslíte negatívne.
  6. Teraz choďte do hĺbky a vo svojom vnútri si položte otázku, či sú vaše predpoklady pravdivé. Myslíte si, že niečo je negatívne, aj keď to tak možno nie je? Existujú skutočné dôkazy, ktoré podporujú vaše predpoklady? Ak si napríklad poviete, že niečo nemôžete zvládnuť, možno by ste sa mali samých seba spýtať, či to dokážete zvládnuť. Druhá myšlienka je viac nádejná a vedie k väčšej tvorivosti.

  Tým, že spochybňujete svoje myšlienky, pomáhate sami sebe vidieť, že môžu byť iracionálne a že je oveľa užitočnejšie premýšľať optimistickejšie.


  Oliver Olejník

  www.stavamesauspesnymi.sk

  Mojim cieľom je ľuďom pomáhať prostredníctvom zdieľania rád, myšlienok a tipov tých najúspešnejších ľudí, ktorých sám sledujem a od ktorých sa sám učím a inšpirujúcich príbehov úspešných ľudí, ktorí zmenili tento svet k lepšiemu.

  Verím, že tieto veci ľuďom dokážu pomôcť naštartovať ich vysnívaný život, pretože všetko začína túžbou niečo dosiahnuť.

  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články