Nové čísla od Google – záujem o Bitcoin prudko klesá

Google prišiel s novými štatistikami vyhľadávaní a tie pre Bitcoin neznamenajú dobré správy. Od začiatku roka 2018 klesol záujem o slovo „Bitcoin“ o 75 percent. Za posledné tri mesiace to je polovičný pokles.

208

Google prišiel s novými štatistikami vyhľadávaní a tie pre Bitcoin neznamenajú dobré správy. Od začiatku roka 2018 klesol záujem o slovo „Bitcoin“ o 75 percent. Za posledné tri mesiace to je polovičný pokles.

Pokles záujmu ide výrazne prudšie ako pokles ceny kryptomeny. Kým hodnota padla od čias svojho vrcholu v Decembri o približne 40 percent, vyhľadávania sa prepadli dvojnásobne.

Podľa analytika Nicholasa Colasa, ktorý sa na Wall Street zameriava práve na Bitcoin potrebuje táto kryptomena výraznú vzpruhu, aby znova vzbudila globálny záujem. Okrem vyhľadávania samotnej meny, padol záujem aj v prípade ceny Bitocoinov.

Naposledy mal Bitcoin podobne nízku úroveň vyhľadávania v období, keď sa predával za približne 5000 dolárov.

Podobný trend BTC peňaženiek

Podobným trendom sa vyvíja aj vznik nových BTC peňaženiek. Od začiatku roka bol nárast ich vzniku na úrovní 3,7 percenta, pritom koncom minulého roka to bolo na úrovni 7,6 percenta.

„Rast počtu peňaženiek by mal byť na úrovni aspoň päť percent za mesiac aby bol viditeľný aj nárast ceny,“

tvrdí Colas.

Bitcoin však nie je jedinou kryptomenou, ktorá stráca na Google popularitu. Ethereum sa od začiatku roka prepadol o 70 percent, Bitcoin Cash o 82 a Ripple o 87 percent.

Víťazom v týchto pretekoch je EOS. Tu vyhľadávania vystrelili o 97 percent v tomto roku, čo by mali mať na svedomí aktuálne udalosti ako ukončenie ICO a spustenie mainnetu.


Kryptotrejder sú mladí chalani, ktorí sa už vyše 2 rokov venujú investovaniu do kryptomien. Svoje skúsenosti a praktické rady v tejto oblasti zdieľajú na svojom webe kryptotrejder.sk

PRIDAŤ KOMENTÁR