Viac

  Pravidlo 5-tich sekúnd – čo to je a ako vás v živote urobí nezastaviteľnými

  Jednoduchou definíciou „Pravidla 5-tich sekúnd“, je dostať vás z vašej hlavy a prinútiť vás ísť do akcie tým, že začnete odpočítavať 5-4-3-2-1, a potom okamžite vykonáte aktivitu smerom k vášmu cieľu alebo nápadu, nad ktorým premýšľate.

  Jednoduchou definíciou „Pravidla 5-tich sekúnd“, je dostať vás z vašej hlavy a prinútiť vás ísť do akcie tým, že začnete odpočítavať 5-4-3-2-1, a potom okamžite vykonáte aktivitu smerom k vášmu cieľu alebo nápadu, nad ktorým premýšľate.

  Je to pravidlo, ktoré vás núti urobiť 5-sekundové rozhodnutia. 5-sekundové rozhodnutia neumožňujú vášmu mozgu zapojiť sa do rozhodovania – všetky rozhodnutia pochádzajú z vášho srdca v kombinácii s vašim inštinktom.

  Ak budete čakať dlhšie ako 5 sekúnd, začnete sa od tohto rozhodnutia odhovárať a žiadne neurobíte.

  „Pravidlo 5-tich sekúnd“ je namiesto prílišného premýšľania a dovolenia strachu ovládnuť vás, o okamžitej akcii.

  Je to 5 sekúnd, počas ktorých máte príležitosť byť odvážnymi. Je to okno odvahy, ku ktorému máte zdarma prístup. Po 5 sekundách sú vaše dni spočítané a váš mozog vás bude sabotovať.

  Spáľte mosty – zničí to váš plán B

  Príbeh je jednoduchý. Bola jedna armáda, ktorá sa pokúšala dobyť a obsadiť ostrov, no nedarilo sa im to. Veliteľ im povedal, aby šli na ostrov a spálili lode za nimi.

  Týmto spôsobom bolo jedinou možnosťou, ako prežiť, prevziať kontrolu nad ostrovom, pretože teraz nemohli ustúpiť späť na svoje lode a odplávať domov. Zlyhanie nebolo možnosťou. Nebol plán B.

  Kombinácia „Pravidla 5-tich sekúnd“ a taktiky „Spálenia mostov“, vás nie len prinúti robiť rozhodnutia a zabráni strachu, prokrastinácii a prílišnému premýšľaniu ovládnuť vás – taktiež spálite svoj plán B a vytvoríte pákový efekt.

  Pákový efekt vás udrží zodpovednými voči týmto 5-sekundovým rozhodnutiam a zabráni vám z nich vycúvať. Keď nie je žiadna cesta von, nájdete spôsob, ako prejsť tmou a na konci tunela, ktorým je váš cieľ, jasne zažiarite.

  Teraz máte ten správny nástroj, aby ste zmenili svoj život.


  Oliver Olejník

  www.stavamesauspesnymi.sk

  Mojim cieľom je ľuďom pomáhať prostredníctvom zdieľania rád, myšlienok a tipov tých najúspešnejších ľudí, ktorých sám sledujem a od ktorých sa sám učím a inšpirujúcich príbehov úspešných ľudí, ktorí zmenili tento svet k lepšiemu.

  Verím, že tieto veci ľuďom dokážu pomôcť naštartovať ich vysnívaný život, pretože všetko začína túžbou niečo dosiahnuť.

  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články