Prečo sú lacné veci príliš drahé?

517

Nevieme ju presne popísať a predsa si ju všetci nekompromisne vyžadujeme. Podnikatelia, firmy, zákazníci aj módny dizajnéri nachádzajú kvalitu každý deň v jej najrôznejších formách. Avšak nájsť  zaručený postup ako ju ľahko rozpoznať je skoro nemožné, pretože jasná definícia kvality neexistuje.

Mnohí tvrdia, že ide o akýsi proces, ktorý ľudí ženie k dokonalosti prostredníctvom svojho efektívneho zmýšľania.

Produktívne firmy sú zástancom názoru, že kvalita je len synonymum obojstranného úspechu. Takého, kde vzájomná spolupráca medzi firmou a klientmi úspešne splní svoj prvotný účel.

A to vytvoriť vlastnosti tovaru alebo služby, ktoré sú hodné vysokého štandardu ľudskej dôstojnosti.

Ak nie ste s vašou životnou úrovňou spokojný, možno by ste sa radi chceli presvedčiť, či naozaj utrácate peniaze za tie správne výrobky. 

Kvantita alebo kvalita?

Produkt o ktorý sa dlhodobo zaujímate je konečne dostupný aj v zľave. Svoju pozornosť mu plne venujete, až sa ani nezamýšľate nad možnosťou že ho odmietnete.

Tovar si objednáte a počkáte či bolo vaše rozhodnutie správne. Možno práve touto kúpou zistíte, že skromnosť znamená viac ako len šetrenie peňazí.

Ide aj o schopnosť ktorá nás učí míňať svoje úspory tým najmúdrejším spôsobom. Čo v preklade znamená, že aj navonok lacné, výhodné nákupy sa skôr alebo neskôr ukážu ako zbytočné a neúčinné

Ak chcete svoje financie investovať výnosne a rozumne, pozrite sa na dôvody, prečo je kvalita výrobku dôležitejšia ako jeho cena.

3+1 benefit výberu kvalitného produktu

Práca snov – Aj navonok jednoduché, nepodstatné rozhodnutie ktoré uskutočníte, môže natrvalo ovplyvniť váš celý život. Jasným príkladom je samotné oblečenie.

Počuli ste už o tvrdení že šaty robia človeka? Nie nadarmo ukrýva v sebe táto veta takú obrovskú silu. O tom vie aj žena, ktorá sa vybrala cestou k plnohodnotnému životu.

Svoju kvalitu pracovných skúseností preukázala už prostredníctvom životopisu. Avšak investícia do nových, luxusných šiat jej priniesla o trochu viac. Sebadôveru ktorá jej našepkávala že si zaslúži len to najlepšie.

A tá je nevyhnutným základom pre zdravé sebavedomie, ktoré vďaka šatám jednoznačne mala pretože vysnívanú prácu aj úspešne získala.

Šetrenie času – Zamýšľali ste sa niekedy na tým prečo sa v drahších veciach cítite spokojnejšie? Možno je to práve tým, že investícia do kvalitného oblečenia sa vám ihneď vypláca. Ako? Napríklad značkový odev narozdiel od toho lacného, disponuje vkusnejším dizajnom a materiálom.

Jeho pružné tvary dokonale sedia na postave a vydržia aj väčšiu fyzickú záťaž. Navyše ste si jednorázovou investíciou zabezpečili niečo ešte cennejšie. Váš čas! Pretože kvalitný materiál zahŕňa aj poctivú povrchovú úpravu. A už sa nebudete musieť celé dni trápiť úpravou zničeného, neforemného oblečenia.

Užitočnosť a vyrovnanosť – Hovorí sa, že dostanete len to za čo si zaplatíte. Ale spravodlivý uhol pohľadu naznačuje, že pravda  je predsa len o čosi pestrejšia.

Kvalitné veci vytvárajú plnohodnotný život. A ten je tvorený aj okolím v ktorom sa nachádzame. Pozitívnou stránkou drahších vecí na ktorú sa často zabúda, je práve ekologickosť.

Príkladom sú majitelia web stránok ktorí cennosť výrobkov nenechávajú na náhodu a zapájajú sa do rôznych programov na ochranu prostredia a zdravia.

Prostredníctvom ekologického zmýšľania tak prispievajú nielen k spokojnosti zákazníkov, ale udržujú kvalitu aj spoločného okolitého prostredia.

Ceníme si cenné veci a preto vyberáme správne!

Psychológovia tvrdia, že kvalitné veci môže vlastniť absolútne každý pretože sa nachádzajú všade okolo nás.

Ale je len na nás, či za rovnaký tovar zaplatíme raz alebo opakovane. Príkladom je pekné ale drahšie sako v cene 349 €, ktoré vám vydrží po dobu aj 5 rokov kým sa viditeľne opotrebuje.

Pripočítajme k nemu náklady v hodnote 10 € za čistiace prostriedky. Celkovú sumu 359 € /780 dňami. (Približne tri dni kedy sako budete nosiť po dobu 5 rokov.) Výsledná suma za opotrebovanie je 46 centov.

ramienko na sako mekko

Ale čo keby ste si kúpili predsa len to lacnejšie sako? Cena za kus aj s nákladmi na čistenie je približne 259 € /234. (Taktiež za tri dni v týždni ale len za obdobie roka a pol.) Výsledok? 1,10 € s tým, že si každé dva roky budete kupovať úplne nové.

Ak vás táto možnosť stále nepresvedčila, pozrite sa aj na druhú, pozitívnu stránku kvality. Mnohé firmy ktoré poskytujú kvalitné produkty chcú aby svojim zákazníkom slúžili naozaj dlhodobo.

Ku odevom ponúkajú rovnako kvalitné pomôcky aby sa vaše oblečenie zachovalo čo najdlhšie. Príkladom sú napríklad kvalitné ramienka na saká značky MEKKO, ktoré poskytujú záruku až na celých 5 rokov!

PRIDAŤ KOMENTÁR