Viac

  Smiech je najúčinnejším prostriedkom pozitívneho myslenia

  Kedy ste sa naposledy naozaj z chuti zasmiali? Akú úlohu zohráva smiech vo vašom živote? Pravidelnú, nenahraditeľnú a dôležitú, alebo ste sa úplne prestali smiať a beriete všetko iba vážne a žijete život s kamennou tvárou?

  Kedy ste sa naposledy naozaj z chuti zasmiali? Akú úlohu zohráva smiech vo vašom živote? Pravidelnú, nenahraditeľnú a dôležitú, alebo ste sa úplne prestali smiať a beriete všetko iba vážne a žijete život s kamennou tvárou?

  Smiech je najúčinnejším prostriedkom, nielen pozitívneho myslenia, ale celkového zdravého a pohodového životného štýlu.

  Aký význam a úžitok má pre nás, keď sme smutní, nahnevaní, ustráchaní, uplakaní, či inak deprimovaní z čohokoľvek? Negatívnym postojom absolútne nič nevyriešime. Pokazíme náladu sebe, aj druhým a situácia a okolnosti ostanú nezmenené. Naša negativita prerastie do zlej nálady, stresu, strachu a choroby, čo nám situáciu ešte viac zhorší.

  Je pravdou, že negatívny a pesimistický postoj má rozrastajúcu sa tendenciu. Ľudia sú častokrát podráždení už z absolútne banálnych záležitosti, čím sa spúšťa reťazová reakcia.

  Jeden nahnevaný a mrzutý človek sa posťažuje druhému, tomu prvému sa síce uľaví, ale ten druhý potrebuje zo seba striasť bremeno negatívnej energie, a tak si nájde ďalšiu obeť. Tá zase ďalšiu a ďalšiu.

  Negativita sa rýchlo rozrastá a smiech a dobrá nálada sa vytráca. Okrem prvotnej úľavy, však tento spôsob riešenia rôznych situácii k ničomu pozitívnemu nevedie.

  Oveľa efektívnejšie a účinnejšie sa dá akákoľvek situácia vyriešiť s humorom a s úsmevom na tvári. Nikdy nie je nič tak náročné, aby sa to nedalo nejako vyriešiť. A ak k tomu pridáme dobrú náladu, nielenže vyriešime to, čo sme potrebovali, ale túto pozitívnu energiu prenesieme aj na ostatných.

  Ako sa hovorí:

  Tam, kde je slnko a smiech, tam nemusí chodiť lekár

  A určite je na tom niečo pravdy.

  Smiech v nás vyvoláva príjemné a radostné pocity, dobrú a pozitívnu náladu. Učí nás vnímať život bezstarostne a z nadhľadu. Nech by sa dialo čokoľvek nepríjemné, ak si zachováme, čo i len drobnú dávku sarkastického humoru, zvládneme situáciu oveľa ľahšie.

  Tam kde je smiech a humor, tam necítiť prítomnosť stresu, strachu a neistoty. Smiech je akýmsi prostriedkom na odbúravanie vnútorného aj vonkajšieho napätia. Smiech v nás vyvoláva radosť, pocit šťastia a zbavuje nás negatívnej energie.

  Vniesť do života smiech, nám pomôže priblížiť sa k pozitívnemu mysleniu. Prestaneme nachádzať vo všetkom iba to negatívne a pochmúrne. S humorom začneme život vnímať humorne aj v situáciách, pri ktorých je väčšia časť ľudí zvyknutá smútiť.

  Vedieť sa schuti zasmiať, prežívať radosť z každého okamihu života a nebrať život a seba príliš vážne, nás zbaví ťažoby, napätia a negatívnych pocitov strachu, zlyhania, obáv a neistoty.

  Tam, kde je prítomný smiech, nie je prítomná negatívna energia.

  AK SA TI ČLÁNOK PÁČIL, ZDIEĽAJ HO S PRIATEĽMI ?


  Silvia Macháčková

  www.bohatstvomysle.com

  Nekonečné možnosti a genialita nášho myslenia ma fascinuje natoľko, že sa tejto oblasti venujem profesionálne. Som zakladateľkou projektu Bohatstvo Mysle, lektorkou a autorkou viacerých e-bookov v oblasti osobnostného rozvoja a práce s myslením: https://www.bohatstvomysle.com/e-shop/.

  Podporujem pozitívny životný štýl bez prítomnosti stresu, mám rada vnútornú rovnováhu, individualitu osobnosti, diskusie, náročný filozofický a intelektuálny spôsob myslenia. Myslenie je najdôležitejším nástrojom k nášmu osobnostnému rozvoju, a ak sa nám ho podarí skrotiť a prevziať nad nim plnú moc, až vtedy si začneme vytvárať cestu vlastným životom.

  • Zdroj titulného obrázka: pixabay.com
  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články