Viac

  Spoločnostiam, ktoré vedú miliardári sa darí výrazne lepšie

  Švajčiarska banka UBS prišla s obranou miliardárov, keď tvrdí, že sú vo vedení firiem výkonnejší ako menej bohatí vedúci pracovníci.

  Švajčiarska banka UBS prišla s obranou miliardárov, keď tvrdí, že sú vo vedení firiem výkonnejší ako menej bohatí vedúci pracovníci.

  Kótované spoločnosti, ktoré spravujú miliardári sa totiž na akciovom trhu pohybujú výrazne vyššie ako spoločnosti s menej bohatými manažérmi.

  Akcie približne v 600 verejne kótovaných spoločnostiach kontrolovaných miliardármi vzrástli medzi rokmi 2003 a 2018 v priemere o 178 percenta.

  Na porovnanie celkový globálny nárast akcií spoločností reprezentovaný indexom MSCI All-Country World bol v rovnakom období len 91-percentný.

  Výkonnosť na akciovom trhu je podporená prudkým nárastom ocenenia miliardárskych technologických spoločností, akými sú Facebook alebo Google.

  Správa UBS tiež ukazuje, že úspech akciového trhu miliardármi riadených spoločností je najjasnejší v USA, po nich nasleduje Čína a s výraznejším odstupom Európa, ktorá však aj napriek tomu dosahuje stále lepšiu výkonnosť ako zvyšok balíka.

  Výkonnosť akcií 600 spoločností riadených miliardármi a celosvetového akciového indexu MSCI (v bodoch)

  /data/MediaLibrary/articles/16202/graf11.png
  Zdroj: Financial Times podľa UBS

  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články