asd
Viac

  Stovky kryptomien sú už mŕtve, neinvestovali ste do nich aj vy?

  Najnovšia správa portálu TechCrunch hovorí, že v polovici roka 2018 je už vyše 1000 projektov založených na virtuálnych menách mŕtvych.

  Najnovšia správa portálu TechCrunch hovorí, že v polovici roka 2018 je už vyše 1000 projektov založených na virtuálnych menách mŕtvych.

  Vo svojej správe vychádzala stránka z dát dostupných na weboch Coinopsy a DeadCoins, kde si môžete skontrolovať, či náhodou nejaké mŕtve mince nedržíte aj vy vo svojom portfóliu.

  Definícia mŕtvej meny

  Coinopsy poskytuje denné prehľady rôznych kryptomien, vrátane tých, ktoré sú považované za mŕtve. Mŕtvym je ten token, ktorý spĺňa jednu z nasledovných podmienok:

  „opustený, podvodný, mŕtva webstránka, žiadne pripojené počítače, problémy s peňaženkou, žiadne aktualizácie, malý objem alebo odchod developerov od projektu.“

  Podľa Coinopsy je v súčasnosti mŕtvych 260 mien. Je tu aj veľmi známy projekt Bitconnect, ktorý bol ukončený v januári 2018 a na webe nesie popis „najúspešnejšia ponziho schéma v kryptosvete.“

  Portál DeadCoins v súčasnosti ráta 860 mŕtvych projektov. Aj tu sa, samozrejme, objavujú verejnosti známe prípady. Napríklad ICO spoločnosti Titanium Blockchain Infrastructure Services bolo odstavené americkými úradmi kvôli podvodným praktikám.

  Podľa Americkej komisie pre burzu a cenné papiere (SEC) táto spoločnosť od investorov vybrala 21 miliónov dolárov. No SEC ľudí varovala, že ide o extrémne rizikový typ investície.

  Len do polovice roka 2018 sa na rôznych ICO vybralo viac ako 13,5 miliardy dolárov, čo je dvakrát viac peňazí, ako v priebehu celého roka 2017. Rok 2017 znamenal pre mŕtve projekty zisk jednej miliardy.


  Kryptotrejder sú mladí chalani, ktorí sa už vyše 2 rokov venujú investovaniu do kryptomien. Svoje skúsenosti a praktické rady v tejto oblasti zdieľajú na svojom webe kryptotrejder.sk

  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články