Keď sa povie veľké zviera, každý si predstaví človeka, ktorý má vysoké postavenie, moc a je na špičke vo svojom obore.

Väčšinou sa s týmto pomenovaním spája aj veľký majetok. Sú však aj reálne zvieratá, ktoré majú na účte viac, než bežný smrteľník zarobí za celý život.

Netradičný zoznam dala dokopy spoločnosť Compare the Market, ktorá väčšinou pomáha pri výbere poistenia. Tentoraz však zabŕdla do úplne iného teritória

Vôbec prvýkrát zostavila rebríček najbohatších zvierat a asi vás prekvapí, že v prvej päťke je aj sliepka, ktorá má 15 miliónov dolárov.

1. Gunther IV, nemecký ovčiak – 375 miliónov dolárov

Najbohatším zvieraťom na svete sa s obrovským náskokom stal nemecký ovčiak Gunther IV. Nemusel pre to pohnúť ani prstom, pardón, labkou.

Majetok v hodnote 375 miliónov dolárov zdedil po svojom otcovi Guntherovi III. Tomu pre zmenu všetko odkázala jeho majiteľka, nemecká grófka Karlotta Leibenstein, ktorá zomrela v roku 1991.

V skutočnosti mu odkázala „iba“ 106 miliónov dolárov, ale majetok za ten čas stihol zveľadiť zverenecký fond, ktorý ho investoval. Gunther IV. tak napríklad kúpil vilu od Madonny za viac ako 3 milióny dolárov.

/data/MediaLibrary/articles/14341/gunther-iv.jpgzdroj: Steemit.com

2. Grumpy Cat, mačka – 99,5 milióna dolárov

Na rozdiel od Gunthera IV. sa táto zvieracia milionárka vypracovala úplne sama. Mačka so skutočným menom Tardar Sauce má neuveriteľne mrzutý výraz. Preto sa s prezývkou Grumpy Cat stala hviezdou internetu.

Jej majiteľka Tabatha Bundesen s ňou najprv dobyla sociálne siete. Nasledovali vlastné knihy, platené vystúpenia v televízii, suveníry a dokonca aj film Najhoršie Vianoce Mrzutej mačky.

3. Olivia Benson, mačka – 97 miliónov dolárov

Niekedy stačí mať prominentného majiteľa a peniažky sa sypú. V tomto prípade je to speváčka Taylor Swift. Tá má dve mačky – Oliviu Benson a Meredith Grey.

Ale je to len tá prvá, ktorá zarába. So svojou majiteľkou sa totiž objavila v celom rade reklám na tie najsilnejšie značky.

4. Sadie, Sunny, Lauren, Layla, Luke – 30 miliónov dolárov

Aj tieto psy vďačia za svoj luxusný život prominentnej majiteľke. Oprah Winfrey má päť zlatých retrieverov a kokeršpanielov.

Všetci majú zriadený zverenecký fond a podľa medializovaných správ na nich Oprah myslela vo svojom závete sumou 30 miliónov dolárov.

5. Gigoo, sliepka – 15 miliónov dolárov

Majetok psov a mačiek môže byť ohromujúci, ale dá sa pochopiť. Mnohí majitelia na svojich maznáčikov nedajú dopustiť. Prítomnosť sliepky tak vysoko v rebríčku je však naozaj prekvapujúca.

Vlastnil ju britský vydavateľ a multimilionár Miles Blackwell. Keď v roku 2011 zomrel, odkázal jej 15 miliónov dolárov.

Nebol to však nejaký výstrelok – väčšinu majetku venoval na charitu a spomínaná suma bola určená na to, aby sa niekto postaral o jeho obľúbenú sliepku.