Dlhoočakávaný súboj bojovníkov v súťaži UFC Conora McGregora a Khabiba Nurmagomedova pritiahol k plateným obrazovkám milióny ľudí po celom svete.

Na jeho pozadí sa však pre írskeho zápasníka rodil aj nový biznis.

McGregor totiž predzápasový ošiaľ šikovne využil aj na prezentovanie svojej značky whisky Proper No. Twelve, ktorú propagoval spolu s prezidentom UFC Danom Whiteom na predzápasovej tlačovke.

Obchdná hodnota Mcgregora rastie

A znovu tak naštartoval obchodnú stránku svojej značky, za ktorú už dnes jeho meno možno považovať

Len tri dni predtým, ako McGregor s rivalom Khabibom vstúpili do klietky, v aukčnom dome Bonhams na druhej strane Atlantiku predali jedinú fľašu 60-ročnej Macallanovej whisky za 1,1 milióna dolárov.

McGregorova whisky síce podobnú hodnotu na fľašu ešte nemá, napriek tomu vďaka ostatnému dianiu je po nej podľa najnovších správ najmä na americkom kontinente obrovský dopyt.

/data/MediaLibrary/articles/14182/proper-12-irish-whiskey-promo.jpgzdroj: Maxim.com

A to aj napriek pomerne veľkej konkurencii alkoholových značiek prepojených so známymi menami šoubiznisu.

McGregor sa totiž takto zaradí k ďalším osobnostiam, akými sú Marilyn Manson, raper Drake, spevák Justin Timberlake alebo George Clooney s tequilou Casamigos, či k Danovi Akroydovi s vodkou Crystal Head alebo k Ryanovi Reynoldsovi s ginom Aviation a iným.

Marketing funguje perfektne

Hoci reakcie na whisky sú vzhľadom na chute a kvalitu, pochopiteľne, rôzne, McGregorov marketing nateraz funguje a z regálov miznú fľaše rýchlym tempom.

Značka Proper No. Twelve je pritom odkazom priamo na danú adresu „Dublin 12“, čo je inak poštové smerové číslo pre oblasť Crumlin v Dubline, kde zápasník vyrastal.

Prezident UFC Dana White pre médiá po tlačovej konferencii na margo promovania McGregorovej whisky uviedol, že vďaka novým kontraktom sa príjmy zápasníka vyšplhajú ešte vyššie, a aj preto sú jeho šeky asi posledná vec, o ktorú by sa mal obávať.

Napriek tomu si myslí, že:

„jeho whisky mu raz prinesie pravdepodobne miliardu dolárov”.