Viac

    Úvery a pôžičky pre mladých – aké výhody majú študenti a mladí ľudia?

    Ako už isto viete, banky ponúkajú mladým a študentom výrazné zľavy. Ich služby bývajú za minimálny poplatok, prípadne dokonca aj zadarmo. Prečo to robia?

    Ako už isto viete, banky ponúkajú mladým a študentom výrazné zľavy. Ich služby bývajú za minimálny poplatok, prípadne dokonca aj zadarmo. Prečo to robia?

    Snažia sa vás tak nalákať, pretože je veľká pravdepodobnosť, že svoju banku tak skoro nevymeníte. Ak vôbec. Ako je to v tomto prípade s pôžičkami?

    Či už ide o banky, nebankovky či iné inštitúcie ponúkajúce pôžičky, mladí ľudia a študenti majú oproti bežnému pracujúcemu dospelému človeku hneď niekoľko výhod. O aké výhody ide?

    Iné výhody pre študentov a iné pre mladých pracujúcich ľudí

    Vedeli ste, že nie je jedno, či ste študent alebo mladý zarábajúci človek? Pri návšteve rôznych bánk zistíte, že väčšina z nich uprednostňuje študentov.

    Prečo je to tak? Všeobecne sa predpokladá, že ľudia s vysokoškolským titulom dosiahnu v budúcnosti vyššie príjmy ako tí bez neho. A to je pre banku v konečnom dôsledku prínosom.

    Neznamená to však, že si mladí ľudia nemajú kde požičať. Skôr je to o tom, že študenti bývajú oproti mladým pracujúcim ľuďom (a začínajúcim podnikateľom) zvýhodnení.

    Môžu mať lepšie úroky či zobrať si väčšiu pôžičku. No stále viete nájsť aj banky, ktoré nerozlišujú, či je mladý človek študentom, alebo nie.

    Aké výhody majú všeobecne mladí ľudia a študenti

    Ak si chce mladý človek založiť v banke účet, je samozrejmé, že ho bude mať lacnejší ako bežný dospelý pracujúci. Mnohokrát môžete ísť do mínusu už priamo na účte, a to za zvýhodnených podmienok.

    Ísť však do mínusu nemôže každý. Väčšinou sa stretnete s tým, že na daný účet musia prichádzať pravidelné platby.

    Našťastie však nepotrebujete potvrdenie o príjme. Stačí, ak vám budú na účet pravidelne chodiť peniaze.

    Komu poskytujú banky zvýhodnený účet

    Kto je pre banky ešte “mladý”? Takmer vždy sa stretnete s vekovou hranicou 26 rokov. Niekde to však majú posunuté až na hranicu 28 rokov.

    Do toho veku si môžete byť istí, že vám poplatky nenarastú a výhody budú pretrvávať. Avšak, po skončení nároku na zvýhodnený účet vám ich banky zvyknú automaticky zmeniť na štandardný účet, pričom začnete platiť mesačné poplatky a vzrastú vám aj úrokové sadzby.

    Ako to majú nebankovky a iní poskytovatelia pôžičiek?

    Aj nebankovky ponúkajú študentom pôžičky za lepších podmienok. Ak si teda ako mladý človek potrebujete požičať, viete to veľmi jednoducho.

    Napríklad na online pôžičku od ľudí (nájdete napríklad tu) vám stačí pár dokladov totožnosti a vyplnený dotazník. Pôžičku tak môžete mať na účte už na druhý deň.

    Tieto krátkodobé pôžičky sa hodia najmä vtedy, ak si potrebujete požičať len pár stoviek euro.

    V prípade, že potrebujete viac, je dobré zvážiť všetky možnosti. Pozrite si, aký úrok ponúka vaša banka, ako to majú inde. Následne si budete vedieť zhodnotiť, čo sa vám najviac oplatí.

    Ako prebieha žiadosť mladého človeka o úver

    Potrebujete peniaze a v banke ste našli výhodný spotrebný úver pre mladých? Výborne. Čo vás teraz čaká?

    Mnoho študentov a mladých ľudí nemá čím ručiť. Nemajú totiž vlastný majetok. Ako sa v tomto prípade postupuje?

    Ručiť bude musieť niekto iný. V mnohých prípadoch je to rodič alebo niekto z rodiny. Môže to byť ale napríklad aj váš partner.

    Môžete sa ale stretnúť aj s tým, že do určitej výšky úveru nebudete potrebovať ručiteľa. Vždy sa v banke vopred informujte.

    Nezabudnite, že spotrebné úvery môžu dosahovať aj tisícové sumy. Najvhodnejšie je, aby ste si požičali len toľko, koľko naozaj potrebujete.

    Je tak väčšia šanca, že to splatíte rýchlo a že vás úroky nevyjdu až tak draho. V tomto prípade takisto treba počítať s tým, že to nesplatíte za týždeň. Spotrebné úvery majú dobu splatnosti väčšinou mesiace až roky.

    Ak teda peniaze naozaj potrebujete, vždy si vopred zistite čo najviac informácií z čo najväčšieho počtu zdrojov. Vyhnete sa tak zbytočne vysokým úrokom.

    Komentáre

    Najnovšie články

    Podobné články