test
Viac

  Zariaďte si obývačku v byte štýlovo a vkusne

  Najživším a najreprezentatívnejším priestorom v domácnosti je rozhodne obývačka. Je to 

  spoločenská miestnosť, kde prijímame návštevy, preto by mala byť zariadená štýlovo a vkusne.

  Retro TV stolík a nástenné police

  Obývačky v bytoch nebývajú priestranné ako v rodinných domoch a preto ich zariaďovanie býva náročnejšie. Vo všeobecnosti platí, že čím menší priestor, tým náročnejšie sa zariaďuje. Problémom viacerých rodín je nielen zlá kombinácia nábytku a doplnkov, ale aj výber mohutného nábytku, ktorý v malej miestnosti ukrajuje zbytočne veľa priestoru. Obývačky v bytoch by mali byť vzdušné a preto by sme sa mali prikláňať k nábytku v škandinávskom, či dokonca retro štýle.

  Uprednostňujte retro TV stolík, ktorý perfektne zapadne do minimalisticky zariadenej obývačky, a to práve vďaka svojmu dizajnu. Retro TV stolík vás osloví predovšetkým čistými líniami a škandinávskym nádychom. Tento nábytok síce pôsobí moderne a sviežo, zároveň je však z neho cítiť závan škandinávskej minulosti.

  K tomuto stolíku môžete nakombinovať nástenné police v materiálovom a farebnom prevedení, v akom ste si vybrali retro stolík. V obývačke nepotrebujete žiadne mohutné obývacie steny, skôr oceníte retro stolík s nástennými policami s nádychom škandinávskej elegancie.

  Môžete si vytvoriť set z retro stolíka z kvalitného masívneho dreva a nástenných políc rôznych tvarov. Okrem klasických jednoduchých políc si môžete k retro stolíku doladiť štýlové geometrické police, ideálne však set viacerých geometrických políc.

  Zdroj obrázku: {MAX BLENDER 3D} / Shutterstock.com

  Plagáty 

  Aby steny vo vašej obývačke v byte neboli prázdne, skúste si na steny zavesiť obrazy. V škandinávsky ladenej obývačke v byte a k retro nábytku s nádychom škandinávskej elegancie sa vám budú hodiť plagáty. Nástenný plagát v ráme oživí steny obývačky.

  Uprednostňujte jednoduché čisté línie obrazov na plagátoch. Nechajte vyniknúť napríklad nástenné plagáty v čiernobielej farbe.

  Plagáty na stene v obývačke vyniknú jedine vtedy, ak ich kúpite viac v rôznych veľkostiach a vytvoríte tzv. obrazové steny. Obrazové steny vytvoríte tak, že viacero rôznych nástenných plagátov alebo obrazov zavesíte na jednu stenu.

  Svetlosivá rohová sedačka

  Ak si chcete zariadiť obývačku v byte štýlovo a vkusne, potrebujete kvalitnú sedačku, ktorá dizajnovo zapasuje k nábytku a ktorá bude v takom farebnom prevedení, ktoré vás ani po pár rokoch neomrzí. 

  V bytových obývačkách sa najviac ujímajú rohové sedačky. Nezaberajú veľa priestoru v miestnosti, no zároveň poskytnú dostatok miesta na sedenie.

  K nástenným plagátom a retro nábytku s nádychom škandinávskej elegancie pekne skombinujete svetlosivú rohovú sedačku so štýlovými svetlými drevenými nožičkami, ktoré dotvárajú dizajn celej sedacej súpravy. Nebojte sa na sedačku umiestniť viacero dekoračných vankúšov. Vyberajte dekoračné vankúše s prírodnými motívmi, či s rôznymi geometrickými vzormi. Môžu byť ladené v svetlosivej, horčicovej, kaki zelenej, či púdrovej farbe.

  Zdroj obrázku: {Photographee.eu} / Shutterstock.com

  Konferenčný stolík

  K svetlosivej sedačke, k retro TV stolíku a nástenným policiam treba zladiť aj konferenčný stolík. Perfektne k nim zladíte konferenčný stolík v retro štýle s výraznými nožičkami, ale aj dizajnový stolík v netradičnom tvare ladený do retro štýlu.

  Netreba zabúdať, že nábytok v obývačke by mal byť farebne prispôsobený interiérovým dverám a podlahe. V p rípade, že máte za interiérovými dverami nábytok, ktorý nechcete ohroziť napríklad pri prievane, používajte zarážky do dverí. Dnes nie je problém vybrať si z množstva praktických zarážok.

  Obývačky v byte zariadené štýlovo a vkusne nie sú preplnené veľkým množstvom mohutného nábytku. V týchto obývačkách dominuje retro nábytok s nádychom škandinávskej elegancie, štýlové nástenné plagáty, svetlosivé sedačky a dizajnové konferenčné stolíky.

  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články