test
Viac

  Zóna komfortu! Oplatí sa ju opustiť?

  Všetci ju každý deň navštevujeme a nevieme sa jej vzdať. Áno hovorím o zóne komfortu. Veď načo by sme robili veci, ktoré nám nie sú pohodlné...

  Všetci ju každý deň navštevujeme a nevieme sa jej vzdať. Áno hovorím o zóne komfortu. Veď načo by sme robili veci, ktoré nám nie sú pohodlné.

  Samozrejme, pokiaľ nie ste synom Bila Gatesa alebo pokiaľ váš život nevyzerá prinajmenšom tak, ako ste si ho vysnívali. Inak je na čase sa zamyslieť, kde sa stala chyba. Odpoveď je jasná. Všetko je vo vás.

  Nikto iný nemôže za náš život. Len my samy. Prejdime však k zóne komfortu. Čo to vlastne zóna komfortu je? Zóna komfortu predstavuje široký okruh aktivít, činnosti, miest, ktoré radi navštevujte a cítite sa tam prijemne.

  Je to niečo zaužívané, čo dôverne poznáte a nemáte chuť to opustiť, lebo sa tu cítite dobre. Ak máte určitú predstavu a ciele, ktoré dlhodobo nevychádzajú, tak je načase opustiť zónu komfortu.

  zonakomfortu

  Úspech vás čaká mimo vašej zóny pohodlia. A tak musíte zmeniť a prispôsobiť všetko tomu, aby ste sa dostali z miesta kde ste, na miesto kam chcete isť. Napríklad máte cieľ zhodiť vaše kilá navyše.

  Myslíte si, že jedením diétnych jedál a rôznych tabletiek na chudnutie schudnete a na pohyb ani nepomyslíte. Tu vám vaša myseľ dala pocítiť, že pohyb je vám nepohodlný, a tak viete že cvičenie sa nachádza mimo vašej zóny komfortu.

  Pre dosiahnutie výsledkov však potrebujete tuto bariéru prelomiť a začať na sebe pracovať. Prvé dni, dokonca týždne, to bude ťažké, ale verte, že nie je lepši pocit ako zvíťaziť sám nad sebou.

  Zóna komfortu sa netýka však len chudnutia. Postihuje celý náš život, a tak treba spraviť všetko pre to ,aby sme dosiahli požadované výsledky. Sedením na gauči vám nespadne z neba červené Ferrari.

  Treba spraviť akciu, aj ked cesta vyzerá zahmlená. Postupne sa vám však odkryjú aj ďalšie body a vy už nikdy nebudete chcieť vrátiť sa späť na starú cestu. Preto meňte miesta, na ktoré ste zvykli chodiť a dajte si záväzok, že začnete robiť nejaký šport, ktorý ste pred tým nerobili.

  Robte veci inak a uvidíte, že si potom poviete, že sa oplatilo vykročiť z vašej zóny pohodlia. Urobte tak už dnes.

  AK SA TI ČLÁNOK PÁČIL, ZDIEĽAJ HO S PRIATEĽMI ?


  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články