4 kvalitné knihy na studené januárové dni

Pripravili sme pre Vás zoznam 4 kníh na chladné januárové dni, ktoré nás momentálne čakajú. Rovnako tak vám prinášame aj možnosť objednať si tieto knihy v originálnej verzii od predajcu bookdepository, ktorý posiela knihy zdarma do celého sveta. Ak vám neprekáža anglický jazyk a žijete v zahraničí, je to skvelá možnosť ako si knihy objednať a ušetriť na poštovnom. 

804

Pripravili sme pre Vás zoznam 4 kníh na chladné januárové dni, ktoré nás momentálne čakajú. Rovnako tak vám prinášame aj možnosť objednať si tieto knihy v originálnej verzii od predajcu bookdepository, ktorý posiela knihy zdarma do celého sveta. Ak vám neprekáža anglický jazyk a žijete v zahraničí, je to skvelá možnosť ako si knihy objednať a ušetriť na poštovnom.

Inovátori – Walter Isaacson

V roku 2011 sa z Isaacsonovho prevratného životopisu zakladateľa Applu Steva Jobsa stal globálny fenomén a jedna z najpredávanejších kníh literatúry faktu všetkých čias. Teraz Walter Isaacson prichádza s príbehom ľudí, ktorí nástup Jobsa a digitálneho veku umožnili.

Ak chcete pochopiť, ako k inováciám skutočne dochádza a ako spolupráca vedie ku kreativite, potom sú Inovátori tou správnou voľbou. Táto kniha má nádej stať sa klasickým textom o dejinách digitálnej revolúcie a nepostrádateľným sprievodcom svetom inovácií.

Isaacsonova majstrovská sága začína Adou Lovelaceovou, dcérou lorda Byrona, ktoré sa v štyridsiatych rokoch 19. storočia stala priekopníčkou počítačového programovania. Skúma fascinujúce osobnosti, ktoré stvorili existujúce digitálnu revolúciu, ako napríklad Vannevar Bush, Alan Turing, Johna von Neumanna, J. C. R. Licklidera, Douga Engelbart, Roberta Noyce, Billa Gatesa, Steva Wozniaka, Steva Jobsa, Tima Berners-Lea a Larryho Page.

Tento príbeh rozpráva o tom, akým spôsobom uvažovali a prečo boli tak vynaliezaví. Je tiež rozprávaním o ich schopnosti spolupracovať a osvojiť si umenie tímovej spolupráce, vďaka ktorej potom boli ešte kreatívnejší.

Nachádzame sa v ére, ktorá inovácie, tvorivosť a tímovú spoluprácu podporuje. Inovátori nám ukazujú, ako k týmto javom dochádza.

kniha Inovátori


Nástroje titanov – Tim Ferriss

Tim Ferriss Svojou Kultová knihou Štvorhodinový pracovný týždeň prekonal Všetky očakávania, pokial ide o ekonomickej publikáciám a stal sa Najpredávanejšie autorom v mnohých krajinách. Zažil navlas rovnaky osud Ako Rowlingová s Harrym Potterom – rukopis odmietlo vyše dvadsať vydavateľstiev a ked vyšiel, publikáciám nestíhali dotlačte. Pokladajú ho za jedného z najinovatívnejších biznismenov a jeho vplyvnú internetová reláciám The Tim Ferriss Show si do dnešného dňa stiahlo viac Ako 100 miliónový Ľudí.

Tim Ferriss v Nástrojoch titanov ponuka to najlepšie z najlepšieho, čo odznel v jeho vyše 200 hodinovom vysielaní podcastov. Vo svojej šou Spoveď špičkových Športovcov, Hercova, podnikateľov sa pýta na ich rituály, tajomstvá úspechu, stravovacie návyky a narábanie s financiami. V hlavných kapitolách sa sústreďuje na Zdravie, múdrosť a financie.

Do objemnej publikáciám by sa zmestilo 20 bežných kníh, takže sa nedá prečítať za niekoľko dní. Treba si dopriať čas, prehrýzť sa cez niekoľko sto strán a porozmýšľať, či prečítané vieme zužitkovať aj sami vo svojom živote.

Nástroje titanov nám múžu život nesmierne uľahčiť, ale aj nesmierne skomplikovať, ak si toho naberieme príliš veľa na plecia.

Popri stovkách postupová sa naučíte ai:

  • Ako sa ráno optimálne “nastaviť” podľa postupov Tonyho Robbinsa
  • Ako v živote “Prejsť do útoku” Ako Miliardár a úspešný investor Chris Sacca
  • Ako Arnold Schwarzenegger využíva metódu psychologickej vojny … a Ako zarobil milióny ešte pred začiatkom svojej hereckej kariéry
  • Ako “hollywoodsky Čarodejník” Robert Rodriguez mení nedostatky na výhody
  • Ako prekonať neúspech a zlyhanie podobne Ako bývalý člen elitnej jednotky Navy SEAL, Jock Willink
  • Ako prekonať strach a vybudovať si sebavedomie Ako Jamie Foxx
  • Ako vyhľadávať príležitosti a otestovať ich pod stresom Ako slávny podnikateľ Marc Andreessen
  • Ako klásť správne otázky ako úspešný autor Malcolm Gladwell, ktory odovzdáva svoje knihy v neuveriteľných nákladoch
  • Ako legendárny hudobný producent Rick Rubin využíva saunu a drobné domáce úlohy
  • Ako komediant Mike Birbiglia prinútil prezidenta Obamu povedú “hovno” (a Ako komunikovať so slávnym osobnostiam)
  • Ako prekonať tvorivé bloky pri kreatívnej práci ako Paulo Coelho, autor Alchymistu (z ktorého sa predalo viac Ako 60 miliónový výtlačkov)
  • Ako slávna učiteľka meditácie Tara Chalani dokáže prijímať a využívať negatívny emóciám
  • Ako jeden z prvých zamestnancove firmy Google Chad-Meng Tan objavil tajomstvo šťastia.

nástroje titanov kniha


Základné pravidlá Warrena Buffetta – Jeremy C. Miller

Kto je Warren Buffett?

Warren Buffett je dnes už legendárny investor, podnikateľ, filantrop a jeden z najbohatších ľudí planéty. Je tiež prezývaný ako veštec z Omahy. Je najväčším akcionárom a CEO spoločnosti Berkshire Hathaway.

V období, keď ešte len 26-ročný Warren Buffet zakladal spoločnosť Partnership Limited, napísal svojim partnerom veľa listov, v ktorých vyjadril svoje myšlienky a prístupy využité pri investovaní.

Na základe týchto a ďalších materiálov, ktoré autor knihy Jeremy Miller zozbieral s dovolením Warrena Buffeta, opisuje dôležité taktiky a stratégie pri investovaní.

O čom je kniha?

Kniha sa zaoberá investičnými pravidlami, učením o tom, ako podnikať v oblasti investícií a opisuje základné strategické pravidlá pri diverzifikácii, odhadoch kolísania trhu či fungovanie indexu Dow Jones.

Myšlienky Warrena Buffeta sú stále platné pre začínajúcich investorov, ale aj pre tých pokročilých a profesionálnych.

Pre koho je kniha Základné pravidlá Warrena Buffetta určená?

Kniha s názvom Základné pravidlá Warrena Buffetta predstavuje portrét mladého a múdreho investora, ktorý rozvil dlhotrvajúce stratégie, ktoré mu pomohli vybudovať rozprávkový majetok. Pravidlá úspechu, ktoré potrebuje každý investor dnešnej doby.

Základné pravidlá Warrenna Buffetta


Na voľnej nohe – Robert Vlach

Podnikáte na seba? Alebo s tým chcete ešte len začať? Nechajte si poradiť od najpovolanejšieho. Robert Vlach, známy podnikateľ a konzultant vám vo svojej 760 stránkové knihe o podnikanie nezávislých profesionálov na voľnej nohe (tzv. Freelancer) poskytne presne tie informácie a skúsenosti, ktoré potrebujete pre svoj úspech a rast.

Kniha ťaží zo skúseností stoviek profesionálov z desiatok odborov a ponúka osvedčené know-how pre podnikanie na voľnej nohe – základy pre prvopodnikateľov, najlepšie praktiky a kariérne stratégie, ale tiež pokročilé nástroje, ktoré ocenia aj profíci s desaťročnou praxou.

Kniha tak pokrýva celé dlhé obdobie rozvoja podnikania, od zkusmých krôčikov a začiatočníckych chýb, cez náročné prvé roky, až po plne zavedený osobné biznis postavený na odbornosti a dobrom mene.

Prečítajte si: 10 kníh o biznise, ktoré vo vašej knižnici nesmú chýbať

Nečakajte však žiadny recept na rýchly úspech. Robert Vlach je na voľnej nohe dlhých 17 rokov a ako zakladateľ úspešného portálu navolnenoze.cz vypočul nespočet podnikateľských príbehov s dobrým i zlým koncom, z ktorých mnohé uvádza ako príklady. Ukazuje klady i zápory podnikania a odporúča bezpečné, pomalé stratégie úspechu pre ľudí, ktorí idú so svojim menom poctivo na trh a chcú sa vyhnúť chybám aj slepým uličkám.

kniha Na Voľnej nohe

 

PRIDAŤ KOMENTÁR