test
Viac

  10 kníh o biznise, ktoré vo vašej knižnici nesmú chýbať

  Knihy od top biznis mozgov určite nesklamú. Vybrali sme pre vás 10 kníh, ktoré by si mal prečítať každý, kto to myslí podnikaním vážne.

  Knihy od top biznis mozgov určite nesklamú. Vybrali sme pre vás 10 kníh, ktoré by si mal prečítať každý, kto to myslí podnikaním vážne.

  Daymond John, The Power of Broke

  Daymond John Power of Broke
  10 kníh o biznise, ktoré vo vašej knižnici nesmú chýbať

  Daymond je známy zo show Shark Tank. Pred tým, než sa stal obávaným investorom, však roky budoval svoju značku hip-hop oblečenia Fubu. „The power of broke“ považuje za svoju tajnú zbraň, vďaka ktorej sa dostal od predávania tričiek v Queense k štvrťbiliónovému ročnému obratu.

  Peter Thiel, Zero to One

  Zero to one
  10 kníh o biznise, ktoré vo vašej knižnici nesmú chýbať

  Táto kniha od zakladateľa PayPalu by určite nemala chýbať v knižnici žiadneho startupistu. Podľa Petra Thiela je úplne najdôležitejšou zručnosťou naučiť sa myslieť sám za seba. Prečítajte si, čo v jeho teória zero to one znamená a ako ju aplikovať v praxi.

  Eric Ries, The Lean Startup

  Lean Startup Eric Ries

  Ďalšia startupová klasika, ktorú čítajú aj investori. Táto praktická kniha vám vysvetlí, ako zvýšiť efektivitu, upraviť si cashflow a znížiť riziká neúspechu.

  Michal Truban, Support

  Support Truban

  Fakt! Nepíšeme preto, lebo sa chceme pochváliť. V Mišovej knihe sa dozviete veľa zo zákulisia WebSupportu. Kniha je navyše plná biznis múdrostí, ktoré si Michal vyskúšal na vlastnej koži.

  Emma Seppala, The happiness track

  The happiness track book

  Budovať biznis od nuly je psychicky náročné. Emma Seppala je psychologička zo Standfordskej univerzity. V knihe vysvetľuje, ako šťastie vplýva na produktivitu a ako si užiť aj samotnú cestu k úspechu.

  Kevin Kelly, The Inevitable: Understanding the 12 Technological Forces That Will Shape Our Future

  The inevitable

  Čo nás najbližších 30 rokov čaká? Ako bude vyzerať svet a do čoho sa teraz fakt oplatí investovať? Kevin Kelly sa pokúsil nájsť odpoveď na tieto otázky vo svojej futuristickej knihe.

  Walter Isaacson, The Innovators: How a group of hackers, geniuses, and geeks created the digital revolution

  Inovators Isaacson

  Kniha Steve Jobs od Waltera Isaacsona sa stála fenoménom. Téme výnimočných ľudí sa venuje naďalej. Vo svojej knihe The Innovators skúma, ako títo inovátori myslia a ako sa im podarilo vytvoriť digitálnu revolúciu.

  Ashlee Vance, Elon Musk: Tesla, SpaceX, and the Quest for a Fantastic Future

  Elon Musk kniha

  Elon Musk je žijúca legenda, ktorá neustále posúva hranice možností. Ashlee Vance v knihe mapuje príbeh Elona od jeho ranného života v Juhoafrickej republike až po úspechy v biznise.

  Simon Sinek, Start with why

  Start with why Simon Sinek

  Prečo sú niektorí ľudia viac motivovaní či inovatívni a čo robí niektoré spoločnosti úspešnejšie? Simon Sinek odporúča začať s otázkou „prečo?“ Skôr, než sa pustíte do akéhokoľvek biznisu, túto knihu si určite prečítajte.

  Charles Duhigg, The power of habit

  10 kníh o biznise, ktoré vo vašej knižnici nesmú chýbať

  Prečo niekto dokáže zmeniť svoj život za noc a prečo to iným trvá roky? Prečítajte si o sile zvyku a aký vplyv môže mať na celkovú kvalitu vášho života.

  Máte tipy na knihy, ktoré patria do knižnice startupistov? Podeľte sa v komentároch, určite niekomu pomôžete s výberom darčeka ?


  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články