asd
Viac

  Ako nájsť toho správneho realitného makléra

  Realitné kancelárie a makléri sú veľmi dôležitou súčasťou trhu s nehnuteľnosťami, pretože sú prospešní pri kúpe alebo predaji. Prečo je tomu tak, dnes rozoberať nebudeme. V tomto článku sa zameriame na to, ako zistíte, že ste si z toho množstva realitných maklérov vybrali toho správneho.

  Pár vlastnostní a predpokladov, ktoré by mal mať dobrý maklér:

  • Pomôže vám nastajlovať vašu nehnuteľnosť tak, aby bola sexy. Aby vytvárala čo najatraktívnejší dojem, ktorý je na trhu s realitami veľmi dôležitý.
  • Aj vo svojom záujme zabezpečí tú najvhodnejšiu prezentáciu vašej nehnuteľnosti a dá si záležať na znení inzerátov, popise, fotografiách, videách a ďalších nástrojoch predaja.
  • Dobrý maklér vám úprimne povie, aké nedostatky má vaša nehnuteľnosť, ktoré by mohli mať vplyv na cenu a nájde vhodné riešenia. Taktiež vám odporučí reálnu cenu predávanej nehnuteľnosti, za ktorú by ste ju mohli ponúkať.
  • Ušetri vás od zbytočných obhliadok zvedavcov a špekulantov a privedie iba reálnych záujemcov.
  • Ochotne vás bude zastupovať pri všetkých právnych úkonoch, postupoch, úradoch a jednaniach s kupcami. Ako profesionál totiž vie argumentovať, viesť predajný rozhovor a pozná nástrahy obchodu.
  • Ušetrí vás formalít a zabezpečí všetky potrebné dokumenty.
  • Ochotne pri vás bude stáť od začiatku až do konca a rád vám poradí aj po predaji.
  • Dobrý maklér je ústretový, trpezlivý, zastihnuteľný na telefóne aj mailom.

  Mnohí určite máte skúsenosti s realitnými maklérmi a asi nie vždy sú dobré. Pretože ono je to ako s ľuďmi celkovo. Sú poctiví, alebo lajdácki. Trpezliví, alebo nervózni. Spoľahliví, alebo flákači. A je veľká škoda, keď tí nesprávni ľudia krivia imidž aj takého remesla, akým je realitný maklér. Zabíjajú v ňom totiž pocit potreby a dôvery. Keď si ale vyberiete pre svoj obchod toho správneho makléra, určite nebudete ľutovať a navyše ho odporučíte aj svojim známym.

  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články