Najlepšie zarábajúcim „youtuberom“ tohto roka sa stal 26-ročný Angličan Dan Middleton. Vďaka svojim videám na populárnom kanáli si na konto pripísal 14 miliónov eur. Vyplýva to z rebríčka, ktorý zostavil magazín Forbes. V prvej desiatke sa nachádza aj milionár, ktorý má iba 7 rokov.

Ak vaše dieťa celé dni hrá počítačové hry, neznamená to, že z neho nič nebude. Možno bude zarábať ako Dan Middleton. Dan kedysi pracoval v Tescu a študoval na Northamptonskej univerzite. Popritom začal hrať hru Pokémon, nakrúcal sa pri tom a videá zverejňoval na YouTube. Tak sa začala jeho oslnivá kariéra.

Jeho kanál DanDTM má viac ako 16 miliónov sledovateľov. Dan sa teraz zameriava najmä na hru Minecraft. Divákom opisuje, čo sa práve deje. Dáva im tiež rady, ako sa dostať na ďalšie úrovne.

Drží svetový rekord v Guinnessovej knihe za najviac pozretí videa venovaného Minecraftu. V roku 2013 sa oženil a jeho vyvolená Jemma je tiež hráčkou Minecraftu. To je doteraz ich najobľúbenejšia spoločná činnosť.

Ako sa dajú na Youtube zarábať miliónyNedávno Dan absolvoval svetové turné, počas ktorého vystupoval v 97 mestách. Jeho vystúpenie v Sydney sa stalo druhou najrýchlejšie vypredanou šou v histórii tamojšej Opery.

Prednášal napríklad aj o tom, ako cíti zodpovednosť za to, aby bol dobrým príkladom. Jeho kanál na YouTube bol totiž od začiatku zameraný na deti do 10 rokov.

Dan zarába prostredníctvom reklamy, ktorú YouTube pridáva k jeho videám. Takto sa dá zarábať, ak má video viac ako 1 000 pozretí.

YouTube dá autorovi videa približne 68 percent zo zisku z reklamy a odhaduje sa, že za 1000 pozretí môže „youtuber“ zarobiť 1,25 eura. Danove videá majú viac ako 10 miliárd pozretí.

Najmladší milionár

„Youtuberom“ sa môže stať človek v každom veku. Podobné herné videá ako Dan robia aj štyridsiatnici. A, naopak, v prvej desiatke najlepšie zarábajúcich „youtuberov“ je tento rok aj sedemročný chlapec.

Ryan z Texasu hodnotí hračky a dostáva za to kráľovsky zaplatené. Za rok 2017 zarobil 9,3 milióna eur.

Jeho kanál nazvaný Ryan ToysReview má okolo 10 miliónov sledovateľov. Prvé video nakrútil ako štvorročný. Videl vtedy recenzie, ktoré spravili iné deti, a rodičov sa opýtal, či by aj on mohol hodnotiť hračky online.

Oni mu jeho želanie splnili a 16. marca 2015 vzniklo jeho prvé video, v ktorom rozbalil vláčik Lego Duplo. V júli 2015 sa Ryanovo video stalo virálne a popularita jeho kanála začala rásť. Jedno z Ryanových videí dokonca nazbieralo miliardu pozretí! V ňom otvorí gigantické vajíčko, ktoré ukrýva 100 hračiek zo série Pixar Cars.

Chlapec miluje autíčka, vlaky, Lego, superhrdinov, Disneyho hračky, vajíčka s prekvapeniami, plastelínu a všetko možné. Jeho rodičia povedali, že keď toho bude mať dosť a videá mu prestanú robiť radosť, kanál zrušia.

Top 10 najlepšie zarábajúcich „youtuberov“ za rok 2017

  1. Daniel Middleton (DanTDM – zverejňuje recenzie hry Minecraft) – 14 mil. eur
  2. Evan Fong (VanossGaming – videá z hrania hier) – 13,2 mil. eur
  3. Dude Perfect (kanál dvojčiat Coryho a Cobyho Cottonovcov, ktorí robia športové triky) –11,9 mil. eur
  4. Markiplier (vtipný komentátor videohier) – 10,6 mil. eur
  5. Logan Paul (denné vlogy a krátke filmy) – 10,6 mil. eur
  6. PewDiePie (komentuje hry, ktoré práve hrá) – 10,2 mil. eur
  7. Jake Paul (brat Logana Paula, uverejňuje vtipné videá) – 9,8 mil. eur
  8. Ryan ToysReview (recenzie hračiek) – 9,3 mil. eur
  9. Smosh (dvaja komici) – 9,3 mil. eur
  10. Lilly Singh (herečka a komička) – 8,9 mil. eur