Viac

  Ako sa nás dotkne technológia blockchain o 10 rokov?

  Joe Duran, zakladateľ a výkonný riaditeľ United Capital vyhlásil, že v priebehu desiatich rokov bude blockchain technológia súčasťou každej transakcie na svete.

  Joe Duran, zakladateľ a výkonný riaditeľ United Capital vyhlásil, že v priebehu desiatich rokov bude blockchain technológia súčasťou každej transakcie na svete.

  Poplatky finančných transakcií by sa tak mohli pomocou tejto technológii znížiť a vlády by tak získali spôsob na sledovanie využitia domácej meny.

  Pre auditorskú firmu PwC (PricewaterhouseCoopers) odpovedalo viac ako 8 z 10-tich opýtaných vedúcich podnikov, že ich spoločnosti sú aktívne spojené s blockchainom.

  Je dosť pravdepodobné, že sa z Vás tak skoro nestane vďaka blockchainu miliardár, no táto technológia pravdepodobne dosť ovplyvní to, ako budete v ďalších 10-rich rokoch investovať.

  Ako funguje Blockchain?

  Blockchain sa správa ako otvorená účtovná kniha, ktorá zaznamenáva každú transakciu, ktorá sa vykonala v nejakej kryptomene.

  Hlavným znakom týchto transakcií je, že nemôžu byť pozmenené. Duran ju prirovnal ku digitálnej verzii záznamu kníh v knižnici, kde si môžete pozrieť, kto si danú knihu požičal a kto ju vrátil.

  Blockchain ako taký sa postupne stane súčasťou každej transakcie, ktorá sa vo svete uskutoční. Bude však trvať najmenej desať rokov, kým sa tak stane.

  Čo nás teda v najbližších desiatich rokoch čaká?

  Širšie využitie

  Spomínaný prieskum PwC odhalil, že 84 % opýtaných spoločností je už aktívne zapojených do blockchain technológie.

  PwC spravilo prieskum na 600 pracovníkoch vedenia spoločností z pätnástich rôznych oblastí.

  Väčšina spoločností nemusí nevyhnutne priamo investovať do narastajúcej technológie, no môžu sa spoľahnúť, že sa stane súčasťou ich budúcich finančných transakcií.

  Duran pokračoval:

  Digitálne meny sú peniaze budúcnosti, o tom niet pochýb.

  Jednou z možností využitia blockchain technológie, je podľa Durana možnosť sledovania domácej meny vládou a jej využívanie v obehu.

  Bude existovať krypto americký dolár a čínsky krypto jen. Všetko bude presne tak, ako to poznáme dnes, ale v digitálnej verzii, čo dáva vládam schopnosť dohliadať nad peniazmi.

  Vlády sa budú zaujímať o využívanie blockchain technológie, pretože je v ich záujme ubezpečiť sa, že sa platia všetky dane a chcú dohliadať nad tým, aby ich meny neboli nezákonne zneužité.

  Kryptomeny verzus blockchain

  Duran si nemyslí, že sa kryptomeny stanú pravidelnou súčasťou alokácie aktív väčšiny ľudí.

  Blockchain naopak, bude vystupovať v každej transakcii, ktorú vykonáte zo svojho účtu.

  Duran pokračuje:

  Pomocou blockchainu môžete vložiť kód, ktorý neumožní prevod peňazí, pokiaľ neexistuje proti výmena tovarov a služieb, ktorá je schválená na oboch stranách.

  Podľa mňa niet pochýb o tom, že od teraz o desať rokov sa blockchain stane tak významným v našich životoch, ako internet samotný.

  Podľa Durana by v tomto zmysle mohla technológia znížiť náklady na úschovu, bankové účty a transfery po celom svete, pretože eliminuje sprostredkovateľov.

  Je až priam nepredstaviteľné, aký široký dopad to bude mať na naše životy.


  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články