Diely BMW M Performance pre nové BMW radu 6 Gran Turismo

Nové BMW radu 6 Gran Turismo je fascinujúco elegantné, mimoriadne všestranné a jazdí výnimočne dynamicky. Na podčiarknutie jeho športového charakteru budú od tohtoročného novembrového začiatku predaja k dispozícii špecifické diely BMW M Performance.

107

Nové BMW radu 6 Gran Turismo je fascinujúco elegantné, mimoriadne všestranné a jazdí výnimočne dynamicky. Na podčiarknutie jeho športového charakteru budú od tohtoročného novembrového začiatku predaja k dispozícii špecifické diely BMW M Performance.

Presne navrhnuté diely inšpirované motoršportom zamerané na pohon, podvozok, exteriér aj interiér zlepšujú dynamické jazdné vlastnosti a dodávajú novému BMW radu 6 Gran Turismo individuálny a výkonný expresívny vzhľad.

Dlhodobé skúsenosti spoločnosti BMW M GmbH, ktorá sa postarala o vývoj jednotlivých dielov, sa prejavili v autentickom vzhľade dielov BMW M Performance. Všetky komponenty spĺňajú vysoké nároky BMW Group v oblasti výberu materiálov, dizajnu a kvality výroby. Montáž týchto prvkov nemá žiaden vplyv na záruku, ktorú výrobca poskytuje na vozidlo.

Tlmič výfuku BMW M Performance

Tlmič výfuku BMW M Performance dáva novému BMW radu 6 Gran Turismo výnimočný akustický a vizuálny rozmer. Zadnej časti dodáva príťažlivý vzhľad a vozidlu športový zvuk, ktorý však na dlhých cestách nepôsobí rušivo. Tlmič je vyrobený z nehrdzavejúcej ocele a bol vyvíjaný špeciálne pre modely s benzínovými motormi BMW 630i Gran Turismo (kombinovaná spotreba:

6,6 – 6,2 l/100 km; kombinované emisie CO2: 152 – 142 g/km), BMW 640i Gran Turismo (kombinovaná spotreba: 7,4 – 7,0 l/100 km; kombinované emisie CO2: 169 – 159 g/km), BMW 640i xDrive Gran Turismo (kombinovaná spotreba: 8,2 – 7,7 l/100 km; kombinované emisie CO2: 187 – 177 g/km).

BMW M Performance

V závislosti od druhu motora a výbavy majú koncovky okrúhly alebo lichobežníkový tvar a chrómovanú alebo karbónovú povrchovú úpravu. Súčasťou okrúhlych koncoviek je vygravírované logo M, lichobežníkové nesú nápis M Performance.

21-palcové zliatinové disky kolies BMW M Performance

Jazdná dynamika a vizuálna príťažlivosť nového BMW radu 6 Gran Turismo ťažia z 21-palcových zliatinových diskov kolies BMW M Performance. Sú vyrobené špeciálnou metódou kovania, ktorá prispieva k zníženiu hmotnosti a dostali dvojité lúče s dvojfarebným dizajnom. Lak s vysokým leskom dopĺňa leštené povrchy na vonkajšej hrane lúčov a na obručiach kolies.

BMW M Performance

Exkluzívne tvarované kolesá sú obuté do pneumatík so zmiešaným rozmerom 245/35 R21 vpredu a 275/30 R21 vzadu s bezpečným dojazdom. Športové brzdy, ktoré sú tiež k dispozícii pre nové BMW radu 6 Gran Turismo, zlepšujú jazdnú dynamiku aj vizuálnu podmanivosť vozidla.

Perforované odľahčené kotúče

Vnútorne odvetrávané perforované odľahčené kotúče aj pri extrémnej záťaži zaručujú konštantný brzdný výkon, k čomu prispievajú aj 4-piestikové pevné hliníkové strmene vpredu a 1-piestikové plávajúce strmene vzadu.

Červené lakovanie strmeňov slúži na zdôraznenie faktu, že vzhľad športového brzdového systému BMW M Performance pochádza z motoršportu.

BMW M Performance výfuk

Špecifický dynamický vzhľad dodávajú novému BMW radu 6 Gran Turismo aj vysoko lesklé čierne ľadviny. Harmonickú súhru dodávajú aj čierne lamely, ktoré ovládajú množstvo vzduchu prúdiaceho k chladiču.

Karbónové kryty spätných zrkadiel BMW M Performance

Ďalším vizuálnym lákadlom sú aj vonkajšie karbónové kryty spätných zrkadiel BMW M Performance. Súčiastky vyrobené z plastu spevneného karbónovým vláknom (CFRP) vznikali komplikovanou ručnou výrobou špeciálne pre nové BMW radu 6 Gran Turismo.

Viacvrstvové lakovanie a vysoký lesk dodávajú povrchu vozidla očarujúcu intenzitu. Čierna fólia Frozen Black zvýrazňuje športovo-elegantné línie a harmonické proporcie nového BMW radu 6 Gran Turismo. Tvary vozidla perfektne dopĺňajú aj matné čierne a sivé pásy.

BMW M Performance

Športový volant

Športový volant BMW M Performance dodáva interiéru nového BMW radu 6 Gran Turismo špeciálny nádych motoršportu. Jeho poťah alkantarou, veľké plochy na palce a jemne sploštená spodná časť vytvárajú potešenie z uchopenia, pomáhajú k optimálnemu zovretiu a zaručujú priamu odozvu riadenia.

Mäkká koža nappa na hornej aj spodnej časti aj na vnútornej časti volantu, strieborno-sivé prešívanie a červená značka na pozícii 12. hodiny uzatvárajú mimoriadne dynamický dizajn športového volantu BMW M Performance. Jeho súčasťou sú aj radiace páčky 8-stupňovej športovej prevodovky Steptronic. Súčasťou ponuky produktov do interiéru sú aj koberčeky BMW M Performance.

Všetky doplnkové prvky z ponuky BMW M Performance budú dostupné od začiatku predaja nového BMW radu 6 Gran Turismo. Všetky prvky tvoria súčasť programu Original BMW Accessories a budú sa predávať prostredníctvom predajnej a servisnej siete BMW.

PRIDAŤ KOMENTÁR