Viac

  Business casual: módny štýl, ktorý sa hodí pre každého podnikateľa

  Business casual je módny štýl, ktorý vo firemnej a podnikateľskej kultúre uprednostňuje neformálne oblečenie. V minulosti sa ním ľudia prezentovali najmä vtedy, keď nemali žiadne obchodné jednanie. Dnes sa s ním v pracovnom svete stretávame najčastejšie. Prečítajte si, čo musí tento elegantný štýl určený na bežný pracovný deň spĺňať a dobrý dojem urobte všade, kde sa ako podnikateľ pohnete.

  Zdroj: Budchlap.sk

  Profesionálne, ale nie príliš upäto

  V tomto uvoľnenom dress code sa budete cítiť dobre, ale zachováte si profesionálny vzhľad. Okrem úspešných podnikateľov ho preferujú aj zamestnanci pracujúci v moderných a otvorených kanceláriách, ktoré nevyžadujú uhladený oblek. Nemusí vyzerať všade rovnako. Každá firma ho prispôsobuje svojim potrebám. Prípadným nedorozumeniam sa vyhnete, keď si dopredu zistíte, čo business casual štýl v danej firme obnáša. 

  Ako sa v tomto štýle vlastne obliecť? 

  Košeľa alebo polokošeľa nemusí byť jednofarebná. Oživte ju jemným vzorom. Košeľu vždy zastrčte do nohavíc. Polokošeľu, ktorá lichotí vašej postave nechajte na nohaviciach. Rozťahané polokošele si nechajte na domáce leňošenie. Na košeľu si oblečte tenší sveter alebo pletenú vestu s výstrihom do písmena V. Košele s golierom v nich výborne vyniknú. Do nohavíc si dajte kvalitný kožený opasok, na košeli si vyhrňte rukávy a ukážte, kto je tu šéf.  

  Chinos nohavice a košeľa bez kravaty v kombinácii s voľnočasovým sakom, ktoré plnohodnotne nahradí moderná jarná bunda patrí k outfitom, s ktorými sa pri tomto štýle stretávame najčastejšie. Príliš obtiahnutým nohaviciam sa radšej vyhnite. Nevyzerajú dobre a každý pohyb v nich vám bude prekážať. Nohavice neťahajte po zemi. Radšej si ich dajte skrátiť. Ponožky spod nohavíc pri chôdzi tiež nesmú vykúkať. Ich farbu prispôsobte farbe nohavíc, aby nepôsobili ako päsť na oko. Ponožky majú byť dostatočne dlhé. Ich úlohou je skryť lýtka tak, aby ste ich pri chodení obnažené neukazovali svetu.

  Zdroj: Budchlap.sk

  S obľúbenými rifľami opatrne 

  Pri business casual štýle sa zamerajte na bavlnené nohavice s prímesou elastanu, nohavice od obleku a menčestráky. Rifle k oblečeniu business casual vo všeobecnosti nepatria, ale prenikajú k nemu stále častejšie. Sú firmy, ktoré čierne a tmavomodré rifle bez dier, strapcov a ostatných príkras tolerujú. Ako podnikateľ, ktorý rozhoduje sám za seba, musíte vedieť vycítiť, kedy si rifle dovoliť môžete a kedy nie. 

  V jednoduchosti je krása

  Na nohy si obujte mokasíny. Samozrejme, že bez ponožiek. V chladnejších mesiacoch stavte na kožené topánky na šnurovanie alebo biele tenisky. Na výbere topánok si dajte záležať. Môžu celý starostlivo vyskladaný outfit zvýrazniť, ale dokážu ho aj poriadne pokaziť. Aj tu platí, že jedny kvalitné topánky, ktoré si obujete k viacerým outfitom, okúzlia viac ako päť párov lacných topánok v každej farbe. V topánkach musíte vydržať celý deň. Nezabúdajte na to.  

  Farby, s ktorými nič nepokazíte 

  Business casual uprednostňuje tmavé a zemité farby, najčastejšie čiernu, hnedú, tmavomodrú, sivú vo všetkých svojich odtieňoch, bordovú a béžovú. Elegantné pánske kárované nohavice sú zaujímavou voľbou, ale treba ich vedieť nosiť. S károvanými sakami sa v business casual štýle stretávame oveľa častejšie. Jemný károvaný vzor alebo textúra látky vám pomôžu v rámci tohto štýlu odlíšiť sa od ostatných už na prvý pohľad a stať sa vašou obchodnou značkou.

  Zdroj: Budchlap.sk

  Na prvom mieste je kvalita

  Vyberajte si kvalitné, dobre vypracované oblečenie, ktoré vám sedí ako uliate. Mať niekoľko kvalitných kúskov, ktoré dokážete medzi sebou kombinovať je oveľa dôležitejšie ako mať plnú skriňu nekvalitného oblečenia, na ktorom každý nedostatok vidieť. 

  Nie je len o tom, čo si oblečiete a obujeteInvestujete do kvalitného oblečenia a topánok, ale keď budete špinaví, vykrčení a strapatí, dojem neurobíte. Business casual je životný štýl, ktorý vám pomôže úspešne kráčať v náročnom podnikateľskom svete, ale musíte ho doviesť k dokonalosti so všetkým, čo k nemu patrí. 

  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články