Viac

  Luxusné čierne kuchyne – ako dosiahnuť požadovaný efekt a neprestreliť?

  Po ére neutrálnych bielych a drevených kuchýň, ktoré boli dlhé obdobie v centre pozornosti, prichádza osvieženie v podobe čiernych kuchýň. Čierna pôsobí odvážne, dramaticky aj elegantne, je však potrebné vedieť, ako ju zakomponovať do priestoru. Príliš veľa čiernej môže totiž vyzerať nelichotivo a opticky zmenšiť aj zdanlivo svetlý a veľký priestor. 

  Rozbite to pomocou elegantných detailov 

  Všetkého veľa škodí, a to platí aj pri moderných kuchyniach, ktoré sú stelesnením minimalizmu a čistých línií. Ak to preženiete s tmavou farebnou paletou, môže sa stať, že opticky zmenšíte priestor bez ohľadu na to, akú veľkú výmeru má vaša kuchyňa. 

  Zdroj foto: TovtynPavlo / Shutterstock.com

  Do miestností s nedostatkom denného svetla voľte radšej povrchovú úpravu vo vysokom lesku a pridajte ešte niekoľko elegantných detailov, ktoré „rozbijú” tmavé plochy. Dobrou voľbou sú napríklad dekoratívne kovové úchytky na skrinkách, ideálne mosadzné alebo zlaté. Rafinovaným komponentom vo výrazných tmavých kuchyniach sú aj plávajúce police namiesto uzavretých skriniek, ktoré priestor viac otvoria. 

  Farebné duo kuchynské linky

  Populárnou voľbou sú dvojfarebné kuchynské linky, pri ktorých sú závesné skrinky v inej farbe ako spodné šuplíky. Obľúbená je čierno – biela kombinácia, ktorá pôsobí elegantne a hodí sa viac do moderných domácností, rovnako tak aj súhra čiernej farby a dreva, ktorá nájde uplatnenie nielen v moderných, ale aj v tradičných kuchyniach, kde navodí pocit tepla. 

  Ak neviete, ako docieliť vzhľad, ktorý bude hrať v prospech vašej domácnosti, využite služby bytových dizajnérov, ktorí majú bohaté skúsenosti s projektovaním kuchýň na mieru, odborné znalosti a najnovšie informácie z oblasti trendov a technologických inovácií. 

  Čierna farba ako akcent 

  Ak nemáte odvahu siahnuť po all-in-black kuchynských linkách, vyskúšajte inú alternatívnu možnosť – sofistikovane začleniť čiernu farbu do miestnosti môžete iba pomocou niekoľkých prvkov alebo jednej dominantnej nábytkovej jednotky. Tou môže byť napríklad kuchynský ostrovček. Ako akcent dobre fungujú aj samostatne stojace čierne skrinky, vitríny alebo príborníky (komody). 

  Kontrast pridáte aj pomocou tmavého mramorového pultu s jedinečnou kresbou alebo dlažbou. Mramor patrí k luxusným materiálom, ktorý pozdvihne kuchyňu na ďalší level. Vyskúšať môžete tiež tzv. backsplash, teda čiernu kuchynskú zástenu. 

  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články