Viac

    Meníte webhosting vašich stránok? Na toto si dajte pozor

    Mnoho majiteľov webstránok časom zistí, že im aktuálny webhosting nevyhovuje. Zmena webhostingu nie je zložitá, najmä ak sa rozhodnete využiť služby od solídneho poskytovateľa, ktorý vám s prechodom pomôže.

    Mnoho majiteľov webstránok časom zistí, že im aktuálny webhosting nevyhovuje. Zmena webhostingu nie je zložitá, najmä ak sa rozhodnete využiť služby od solídneho poskytovateľa, ktorý vám s prechodom pomôže.

    Napriek ochote novej spoločnosti by ste sa mali vyvarovať niektorých vecí a nepríjemností, ktoré túto zmenu môžu sprevádzať. Než prejdeme na konkrétne prípady, pri ktorých by ste si mali dávať pozor, pozrime sa na dôvody, pre ktoré by ste sa mohli začať zamýšľať nad zmenou webhostingu.

    Narazili ste na strop hostingovej spoločnosti

    Klienti dokážu prerásť svoje hostingové spoločnosti, najmä ak ide o malé, garážové firmičky, ktoré majú pár klientov. Časom títo poskytovatelia nedokážu poskytovať štandard, na ktorý boli ich klienti zvyknutí. Vtedy je čas odísť, aby vaše online aktivity mohli naďalej rásť.

    Webhosting nie je vhodný pre váš typ webu

    Zmena hostingu je akútna aj v prípade, že aktuálny webhosting nie je optimalizovaný pre váš typ webu. Máte napríklad web postavený na systéme WordPress, ktorý si jednoducho pýta hosting vyladený pre WordPress. Ten mu zaistí plynulejší, stabilnejší a hlavne rýchlejší chod.

    Poskytovateľ nedodáva sľúbené služby alebo kvalitu

    Časté výpadky, neaktívna zákaznícka podpora, miznúce dáta… Nemusíme sa rozpisovať, tento prípad je jasný a svoj hosting by ste mali zmeniť čím skôr, ak zažívate vyššie zmienené problémy.

    Keď ste si už ujasnili dôvody, pre ktoré chcete zmeniť svoj webhosting, majte na pamäti toto:

    1. Nepodceňujte zálohu

    Pri preklápaní webu na nový webhosting sa môžu vyskytnúť nepredvídateľné situácie, v ktorých stratíte cenné dáta. Vtedy je neoceniteľná manuálna záloha, ktorú si vytvoríte ešte pred zmenou webhostingu.

    1. Poznačte si všetky dôležité informácie

    Konfigurácia webu, e-mailových schránok, bezpečnostné nastavenia. Všetky tieto informácie by ste mali mať uschované, aby ste ich mohli v novom webhostingu nastaviť správne.

    1. Nezabudnite na databázy a skripty

    Ak využívate databázy spojené s webstránkou, nezabudnite ich nastaviť a prepojiť. To isté platí pre skripty.

    1. Pred kontrolou webu si prečistite cache

    Zmenili ste hosting, všetko je nastavené správne, na nič ste nezabudli a stránka… nevyzerá tak, ako by mala. Nemusíte sa hneď plašiť, dôvodom môže byť cache vášho prehliadača, ktorý si pamätá starý webhosting. Vyčistite cache alebo si stránku skúste otvoriť v inkognito okne.

    1. Občas musíte multimédiá nahrávať na viackrát

    Môže sa stať, že obrázky, videá alebo zvukové súbory, ktoré ste nahrávali hromadne pri zmene webhostingu sa na webstránke nezobrazujú, sú zdeformované alebo neaktívne. V tom prípade bude nutné trochu pracnejšie manuálne nahrávanie jednotlivých položiek, ktoré sa do vášho nového webhostingu neuložili správne.

    1. Skontrolujte si klikateľnosť linkov

    Môže sa stať, že po zmene webhostingu sa rozbijú niektoré z vašich prelinkov. Skontrolujte si ich preto poctivo na každej podstránke. V prípade, že používate WordPress, môžu vám pomôcť užitočné pluginy, napríklad Broken Link Checker. Niektoré linky neodhalia ani tieto šikovné rozšírenia, preto je občasná manuálna kontrola stále namieste.

    Nebojte sa poprosiť o pomoc novú hostingovú spoločnosť

    Každý z nás sa nemôže vo svete hostingov, domén a webstránok orientovať na 100 %, preto sa nebojte poprosiť o pomoc alebo spýtať sa na radu vašej novej hostingovej spoločnosti.

    Aj keď nezabudnete na nič z našich tipov, stále sa môže vyskytnúť iný problém. Preto nezabudnite, že sa môžete spoľahnúť aj na profesionálnu zákaznícku podporu, ktorú vám kvalitné webhostingové firmy ponúknu v rámci svojich služieb.

    Komentáre

    Najnovšie články

    Podobné články