test
Viac

  NESTRAŤ PRÁCU – VZDELÁVAJ SA: Vzdelávacie kurzy podľa vášho výberu

  Investícia do vzdelania je nemenej dôležitá, než investovanie do akcií či komodít. Pretože si tým rozširujeme vedomosti, kvalifikáciu, schopnosti, znalosti, zručnosti a na trhu práce sme cennejší. Navyše, tak ako napreduje veda, technika, rôzne výdobytky doby a ako sa všetko mení aj v digitálnom svete, tak sa musíme vzdelávať aj my. Aby nás nepreskočili tí, ktorí sa vzdelávať chcú a majú chuť prijímať nové informácie.

  Rezort práce, sociálnych vecí a rodiny pripravil projekt s názvom NESTRAŤ PRÁCU – VZDELÁVAJ SA pre všetkých, ktorí si chcú udržať prácu, budovať kariéru alebo hľadajú nové uplatnenie. Je to možnosť bezplatne zlepšiť svoje jazykové vedomosti, či remeselné a počítačové zručnosti.

  Tento projekt ukazuje záujem rezortu posilňovať preventívne aktivity a že tu nie sú iba pre nezamestnaných, ale aj pre pracujúcich. Ponúkajú preto takúto možnosť vzdelávať sa, udržať si prácu či kariérne rásť. A najlepšou prevenciou proti nezamestnanosti je práve vzdelávanie sa.

  O kurzy nie je núdza. Medzi najviac využívané sú PC kurzy, zváračské kurzy či získavanie vodičského oprávnenia skupiny C a D. Projekt však nepodporuje vzdelávanie súvisiace so získaním vodičského oprávnenia skupiny B.

  Záujem o tento projekt zo strany ľudí je znakom toho, že sa chcú vzdelávať a majú záujem uplatniť sa na trhu práce. Vďaka finančnému odbremeneniu si môžu začať plniť svoje vysnené predstavy o zamestnaní a kariére. Za tieto kurzy, ak ich občania úspešne absolvujú, neplatia nič. Všetko zaplatí úrad práce.

  Úrady práce, sociálnych vecí a rodiny kurzy zaplatia záujemcom, ktorí nie sú evidovaní ako uchádzači o zamestnanie, taktiež rodičom na materskej, študentom či dôchodcom.

  V prípade záujmu o toto vzdelávanie je možné zaevidovať sa online alebo priamo na úrade práce. Záujemca v žiadosti o poskytnutie príspevku na vzdelávanie uvedie o aký kurz má záujem a to najneskôr 21 dní pred začatím kurzu. V prípade, že úrad práce žiadosť schváli, spíše so záujemcom dohodu o poskytnutí príspevku a ako sme spomínali už vyššie, podmienkou kompletného preplatenia kurzu je jeho úspešné ukončenie. Najneskôr však do 15. októbra 2023.

  Takže aby sme to zhrnuli, nájdete si kurz o ktorý máte záujem a aj jeho poskytovateľa, vypíšte žiadosť, v prípade schválenia podpíšete s úradom práce dohodu o príspevku a ak kurzom prejdete, budete ho mať preplatený v plnej výške.

  Projekt je realizovaný vďaka podpore Európskeho sociálneho fondu v rámci Operačného programu Ľudské zdroje.

  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články