test
Viac

  Poznáte takzvané second-hand elektroniky? Čo to je a prečo by ste ich mali využívať aj vy?

  Neustála produkcia novej a novej elektroniky začína byť čoraz výraznejším problémom v oblasti životného prostredia. Riešenie priniesli obchody, ktoré sa na miesto predaja nových produktov špecializujú na renovovanie starších a ich následný predaj. To, prečo by ste aj vy mali dať šancu týmto novodobým sekáčom, vám prezradíme v tomto článku. 

  Zdroj obrázku: Axtem / Shutterstock.com

  Ochrana životného prostredia sa pomaly, ale isto stáva najvážnejším problémom súčasnosti, keď sa dotýka všetkých segmentov ekonomiky. 

  Výnimkou nie je ani produkcia novej elektroniky, a to predovšetkým počítačov a ďalšieho príslušenstva. 

  Práve tieto produkty sú totiž z veľkej časti vyrobené z plastu, ktorého je už teraz nadbytok a znečisťuje našu planétu. 

  Riešením môžu byť repasované počítače

  Čiastočným riešením na zmiernenie produkcie nových modelov počítačov, môže byť upriamenie pozornosti zákazníkov na repasované počítače

  V jednoduchosti ide o počítače, ktoré v minulosti používali vo väčšine veľké korporácie, no stále sú dostatočne výkonné, aby slúžili aj ďalším užívateľom. 

  Ešte predtým, než sa však tieto produkty dostanú do predaja prejdú komplexnou renováciou, vrátane výmeny chybných súčiastok.

  Častokrát sa tak môže stať, že tieto repasované notebooky, prípadne stolné počítače od nových ani nerozoznáte. 

  Fantastický pomer ceny a výkonu 

  Výhodou v prípade repasovanej elektroniky je aj fantastický pomer ceny a výkonu, keďže za skutočne výhodné ceny dokážete kúpiť počítač, ktorý sa výkonom vyrovná aj násobne drahším modelom. 

  Ochrana životného prostredia 

  Okrem výhod v prospech repasovaných počítačov, o ktorých sme vyššie písali, sa taktiež stanete súčasťou komunity, ktorá odmieta ďalšiu produkciu elektroodpadu, keďže si treba uvedomiť, že zlepšenie životného prostredia by malo byť v najbližších rokoch prioritou každého z nás.

  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články