Prestížne hodinky idú do dražby. Údajne patrili Putinovi

Investovať do hodiniek sa mnohým vypláca. Ich hodnota podobne ako hodnota niektorých modelov áut časom rastie. Najmä ak nesú nejaký špecifický prvok alebo meno majiteľa. Najnovšie sa na trh môže dostať exemplár údajne z rúk Vladimíra Putina...

161

Investovať do hodiniek sa mnohým vypláca. Ich hodnota podobne ako hodnota niektorých modelov áut časom rastie. Najmä ak nesú nejaký špecifický prvok alebo meno majiteľa. Najnovšie sa na trh môže dostať exemplár údajne z rúk Vladimíra Putina.

Vo verejnosti, ale aj investorom ohľadom hodiniek, ktoré nedávno do plánovanej dražby zaradila sieň Antiquorum, sa vynára viacero otáznikov, nehovoriac o tom, že internet už celé dni debatuje o pravosti tejto informácie.

JEDINEČNÝ MODEL

Hoci o Putinovi je známe, že je milovníkom kvalitných hodiniek a jeho zbierka má údajne niekoľko vzácnych kusov, otázkou je, prečo by sa nutne niektorých zbavoval.

Iní zase neveria, že by prezident vošiel len tak do obchodu vo Londýne a hodinky kúpil, ako to uvádza sprievodná správa. A otázna je teda aj cena hodiniek, a to takmer milión dolárov.

Napriek tomu, že nejde o hocijaké hodinky, ale o model Patek Philippe 5208P Grand Complication, požadovaná cena je netradične vysoká – či ich už prezident vlastnil, alebo nie.

/data/MediaLibrary/articles/11704/img-8421.jpg

Aukčná sieň Antiquorum sa do ďalších debát nepúšťa a k plánovanej aukcii uvádza len niekoľko veľa nehovoriacich dokumentov, podľa ktorých boli hodinky údajne určené Vladimírovi Putinovi. Či ich skutočne aj niekedy nosil, zatiaľ aukčný dom nekomentoval.

/data/MediaLibrary/articles/11704/img-8423.jpg

INVESTOVAŤ DO HODÍN SA OPLÁCA

Začiatkom februára tohto roku sa Antiquoru podarilo predať viacero cenných modelov hodiniek celkovo za viac ako tri a pol milióna dolárov.

Podobný typ od značky Patek Philippe predali za 227-tisíc dolárov. Model 5208P predajcovia považujú za jeden z najkomplikovanejších hodinárskych mechanizmov.

/data/MediaLibrary/articles/11704/img-8434.jpg

Aukcia 283 zbierkových hodiniek a jemných šperkov vzbudila celosvetovú pozornosť. Investori pochádzali najčastejšie z Číny, Hongkongu, zo Singapuru, Švajčiarska, Spojeného kráľovstva, z Nemecka a zo Spojených štátov.

Hoci nateraz nie je nič zrejmé ohľadom pôvodu a ďalšieho osudu samých osebe prestížnych hodiniek, neznamená to, že príbeh nie je pravdivý. Aukcia sa bude konať v polovici júla v Monaku.

/data/MediaLibrary/articles/11704/img-8438.jpg

AK SA TI ČLÁNOK PÁČIL, ZDIEĽAJ HO S PRIATEĽMI ?


PRIDAŤ KOMENTÁR