Viac

  Slovenská Double Cross vodka – luxus v Amerike

  Vodka zo Starej Ľubovne v Amerike. Aj taká je Double Cross vodka, ktorá bola určená pre americký trh.

  Na výrobu luxusnej vodky sa podujal staroľubovniansky podnik Gas Familia, založený v roku 1994. Najprv šlo len o distribučnú firmu, ktorá sa neskôr dala aj na výrobu liehovín. Na začiatku nakupovali lieh od iných výrobcov, čo sa odzrkadľovalo na nie prvotriednej kvalite. Riešením preto bol vlastný liehovar.

  Keď kúpili starý dom v centre mesta, ktorý slúžil ako liehovar, našli pri jeho rekonštrukcii pod trámom fascikel so starými receptúrami. Na ich základe a zdokonalení vznikla Double Cross vodka. Ján Krak, liehovarnícky majster, sa tak stal jedným z najúspešnejších majstrov destilácie v Európe a okrem Double Cross vodky vytvoril aj Goral Vodku MASTER, označenú v roku 2011 za najkvalitnejšiu vodku v Európe.

  zdroj: www.bottles.sk

  Značka Double Cross sa zrodila v roku 2007 a o rok neskôr vstúpila na americký trh. Za týmto účelom táto vodka aj vznikla a prvý rok sa na Slovensku vôbec nepredávala. Prioritou bola a stále je Amerika. A dnes sa už predáva takmer vo všetkých amerických štátoch. Jej cesta začala v baroch na Manhattane a získala množstvo cien za kvalitu vodky, aj za dizajn fľaše.

  Prekvapivou informáciou pre poniektorých možno bude, že vodka je v USA najkonzumovanejším tvrdým alkoholom. Viac než whisky či tequila. A čo sa týka značky Double Cross, tak podľa štúdií je jej typickým zákazníkom biely muž medzi 25 až 50 rokov, s nadpriemerným príjmom a aktívnym životným štýlom. Pre Slovákov je to skôr luxusný darček, na ktorý môžeme byť právom hrdí.

  A čo receptúra?

  Double Cross je sedemkrát destilovaná a sedemkrát filtrovaná cez mikro diamantový prach, z prvotriednych surovín a tatranskej vody. Na rozdiel od konkurencie sa nedolaďuje cukrom. A keďže má vodka dobrý marketing, objavila sa už vo viacerých videoklipoch, filmoch či seriáloch. To svedčí o tom, že vďaka jej kvalite boli známi ľudia ochotní spolupracovať s týmto produktom. Aj samotná fľaša je veľmi zaujímavá. Zdobená slovenským štátnym znakom a veršami slovenským básnikov.

  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články