Podhodnotené akcie skupiny Fingerprint Cards AB

Akcie švédskej biometrickej a technologickej skupiny Fingerprint Cards AB (FING_B:xome) klesli od začiatku tohto roka o 24 percent. Sentiment investorov totiž po fantastickom roku 2015, keď hodnota akcií vyskočila až o 1600 percent, mierne oslabol.

cena akcii

Napriek tomu sú za spoločnosťou veľmi sľubné fundamenty. Má veľmi atraktívnu technológiu a očakávame, že snímanie otlačkov prstov budú obsahovať aj iné produktové kategórie okrem smartfónov, ktoré budú chcieť napodobniť ich úspech.

Kľúčovým spúšťačom tohto hladu po technológiách sú mobilné platby, kde je potrebné zadávať bezpečnostný identifikačný kľúč. No využitie bude mať snímanie odtlačkov aj pre bezpečnosť ako takú.

Či už pôjde o softvérové ale hardvérové potreby. Napríklad pri kancelárskych budovách alebo obytných priestoroch.

Tržby spoločnosti vzrástli vo štvrtom kvartáli medziročne o 1 187 percent. Hnal ich vysoký dopyt výrobcov mobilných zariadení z Číny, napríklad spoločnosti Xiaomi. Až 95 percent tržieb spoločnosti Fingerprint pochádza z Ázie. Jej technológie používa až deväť z desiatich čínskych výrobcov mobilov.

fing_b

Akcie spoločnosti sa dnes predávajú s prirážkou len 18 percent k cenám globálnych výrobcov elektronických komponentov, keďže ukazovateľ EV/EBITDA u nej dosahuje hodnotu 8,9, kým u ostatných firiem v odvetví 7,6.

Táto prirážka je podľa nás, vzhľadom na produktové portfólio a doterajší rast firmy, príliš malá.

Očakávania sú vysoké. Tržby Fingerprint by tento rok mali rásť o 182 percent a v roku 2017 o ďalších 16 percent. Spoločnosť má fenomenálnu návratnosť investovaného kapitálu, rovnako aj tvorbu cash flow v pomere k prevádzkovému kapitálu.

Manažment a riziká

Hlavným rizikom tejto investície môže byť spomalenie produkcie smartfónov zo strany čínskych producentov. Ďalšie riziko môžu predstavovať hospodárske výsledky za prvý kvartál, ktoré budú zverejnené 28. apríla. Okrem toho by časť zisku mohlo pohltiť prípadné posilnenie švédskej koruny.

Parametre

Odporúčame kupovať akcie spoločnosti so spodným ohraničením najnižšej ceny (trailing stop)

  • Vstup do obchodu: pri trhovej cene
  • Stop na nákup: pokles pod 344,9 švédskych korún za akciu
  • Cieľová hodnota: 700 švédskych korún za akciu
  • Časový horizont: predpoklad držania akcie do konca roka


  • Autor: Peter Garnry
  • Zdroj: Saxo Bank