Viac

  Trendy čierne vodovodné batérie: Aké plusy a mínusy so sebou prinášajú?

  Ak uvažujete o modernizácii vašej kúpeľne, určite by ste mali zvážiť aj výbeh nových batérií – umývadlových, sprchových či vaňových, ktoré si pod ťarchou času nedokázali udržať svoj bezchybný vzhľad. Čoraz populárnejšou dizajnovou vychytávkou je používanie moderných čiernych batérií.

  Aby sme vám uľahčili rozhodovanie, podelíme sa s vami o výhody a nevýhody tohto štýlu.

   Zdroj obrázku: Pavel Adashkevich / Shutterstock.com 

  Výhody 

  Príjemne ladia s prírodnými materiálmi 

  Používanie prírodných materiálov v interiérovom dizajne, ako je kameň, drevo alebo mramor je čoraz viac bežné. V kombinácií s čiernou sprchovou batériou váš prírodný obklad kúpeľne získa moderný a závideniahodný vzhľad.

  Hodí sa k akejkoľvek dizajnovej schéme 

  Čierna je považovaná za novú neutrálnu. Tieto elegantné batérie sa hodia takmer do každého štýlu (boho, rustikálny či iný). Sú vysoko prispôsobivé, takže ak sa v budúcnosti rozhodnete zmeniť dizajnovú schému vašej kúpeľne a jej komponenty, pôvodná batéria môže ostať nezmenená. 

  Menej viditeľné odtlačky prstov 

  Pozor, toto sa týka hlavne matného prevedenia. Narozdiel od klasických chrómových vaňových batérií sú na čiernom povrchu menej viditeľné odtlačky prstov a vodné stopy. Vďaka častej galvanickej povrchovej úprave, majú tiež zvýšenú odolnosť voči korózií, škvrnám a škrabancom.

  Nevýhody 

  Požiadavky na údržbu

  Na čistenie týchto vodovodných batérií by ste mali používať len pH neutrálne čistiace prostriedky (pH hodnota cca 7), tzn. žiadne agresívne chemické prostriedky, ktoré by mohli poškodiť povrch. Na vyčistenie vám v ideálnom prípade bude stačiť len mydlová voda alebo klasický saponát na riad. Batériu následne do sucha utrite handričkou z mikrovlákna alebo mäkkým kvalitným uterákom

  Vyblednutie 

  Nehľade na povrchovú úpravu, čierna farba v dôsledku času a slnečného žiarenia vybledne. Tento stav môžete oddialiť vďaka pravidelnej (žiaľ pracnej) údržbe, tzn. po každom použití by ste mali kohútik do sucha utrieť. 

  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články