test
Viac

  Virtuálne sídlo ako oficiálne zapísané miesto podnikania

  Ak chcete podnikať, potrebujete miesto a sídlo podnikania – oficiálne zapísané miesto, kde firma sídli. A častokrát to nie je lacná záležitosť, hlavne na začiatku. Podnikateľskú činnosť však nemusíte vykonávať v sídle zapísanom v obchodnom alebo živnostenskom registri. Dôležité je to hlavne kvôli korešpondencii, prijímaniu návštev, partnerov, zákazníkov. Sídlo však môže byť iba jedno.

  Miestom podnikania môže byť aj vaše bydlisko či prenajatá kancelária. Potrebujete platiť nájom a zariadiť si ju nábytkom a potrebným vybavením. Do toho internet, upratovacie služby, vrátnik atď… . A sídlo musí byť riadne viditeľne označené, dostupné úradom, daňovej kontrole, finančnej správe, polícii, exekútorovi… .

  Predstavte si teraz, že máte sídlo uvedené v mieste svojho bydliska a chodia tam za vami zákazníci, či už tí spokojní alebo nespokojní. Taktiež neželaná pošta, návštevy, kontroly. Nemusí vám to byť príjemné aj kvôli rodine a susedom. Riešením je zriadenie virtuálneho sídla.

  Virtuálne sídlo je vlastne vašou virtuálnou adresou, kanceláriou a miestom, kde prijímajú a registrujú vašu poštu. Neprenajímate si teda fyzický priestor, ale iba danú adresu. Získate označenie, poštovú schránku a splníte všetky podmienky pre zapísanie sídla do obchodného registra. K dispozícii môžete mať aj doplnkové služby, ako napríklad zasadačku, účtovníctvo, administratívu.

  Výhodou virtuálneho sídla je, že ho môžete nájsť na lukratívnej adrese, blízko dôležitých strategických bodov. Výhodou je taktiež finančná úspora, pretože nemusíte priestor zariaďovať, ani sa starať o jeho údržbu. Prevádzkovateľ virtuálneho sídla vám poštu preberie, zaeviduje a pošle vám oznámenie. Uprednostňujte sídla na lukratívnych miestach alebo v centrách miest, nie v panelákoch, na sídliskách, perifériách. Nezabudnite si pozrieť referencie virtuálneho sídla a či poskytovateľ nemá nejaké resty.

  PRE KOHO SA HODÍ VIRTUÁLNE SÍDLO?

  Pre tých, ktorí chcú ochrániť svoje súkromie a nepotrebujú sa na adrese zdržiavať. Pre všetkých, ktorí nepotrebujú výrobné haly, sklady a na prácu im stačí mobil, počítač a lavička, kaviareň alebo pracujú na cestách. Programátori, copywriteri, účtovníčky, majitelia eshopov, marketéri, grafici, finanční sprostredkovatelia a podobne. Taktiež pre všetkých začínajúcich podnikateľov, ktorí si nemôžu dovoliť vlastné priestory alebo pre zahraničných klientov, ktorým stačí virtuálne sídlo a s tým spojené doplnkové služby.

  Nehodí sa to však pre tých, ktorí si chcú a potrebujú budovať vlastný imidž firmy či zariadiť si priestory po svojom a pravidelne prijímať klientov, spoločníkov, dodávateľov, odberateľov, hostí… .

  VÝHODY VIRTUÁLNEHO SÍDLA

  • Anonymita
  • Oddelenie pracovného života od súkromného
  • Výhodná poloha
  • Menšie riziko kontrol z úradov a inštitúcií
  • Bez rizika exekúcie osobných vecí
  • Ochrana pred nechcenými návštevami v mieste bydliska
  • Podstatne nižšie náklady, ako pri kúpe a zariadení vlastných priestorov a zariadenia
  • Preberanie, notifikácia, skenovanie, preposielanie pošty

  ROZDIEL MEDZI VIRTUÁLNYM SÍDLOM A SCHRÁNKOVOU FIRMOU

  Pri virtuálnom sídle si prenajímate reálnu adresu na Slovensku, zapísanú v obchodnom registri a poštovú schránku. Nejedná sa teda o žiadnu ilegálnu činnosť. Schránková firma je zásterkou skutočného majiteľa a ide len o bieleho koňa v cudzine.

  Virtuálne sídlo je teda legálne a obľúbené riešenie pre firmy, podnikateľov, občianske združenia a ostatné subjekty, ktoré potrebujú mať oficiálnu adresu či už kvôli registrom alebo na komunikáciu s klientmi, zákazníkmi, úradmi.

  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články