Viac

  Vlastníte zlato? Toto musíte vedieť! Cena zlata môže klesnúť až k hranici 900 USD/Oz

  Investorom do zlata by mohlo byť do plaču. Ak vlastníte zlato alebo zvažujete jeho kúpu, mali by ste poznať vysoké riziko zákazu importu zlata do Indie. Indická vláda by mohla zvážiť zákaz importu zlata. Toto by mohlo veľmi negatívne ovplyvniť cenu zlata...

  Investorom do zlata by mohlo byť do plaču. Ak vlastníte zlato alebo zvažujete jeho kúpu, mali by ste poznať vysoké riziko zákazu importu zlata do Indie.

  Indická vláda by mohla zvážiť zákaz importu zlata. Toto by mohlo veľmi negatívne ovplyvniť cenu zlata. Analytici hovoria o najhoršej správe (ak sa implementuje) pre tento trh od čias Nixona, ktorý zrušil zlatý štandard v 70-tých rokoch minulého storočia.

  Nakoľko India dováža okolo 700 ton zlata ročne (to je obrovské číslo), zlato by podľa nás mohlo veľmi rýchlo v priebehu pár hodín až pár dní poklesnúť k 900 USD za uncu. A potom možno aj nižšie.

  India v súčasnosti bojuje proti čiernemu trhu. Nedávno zaviedla opatrenia medzi, ktorými aj zakázala či zrušila platnosť veľkých bankoviek (1000R a 500R). Týmto sa snaží obmedziť čierny trh.

  Indian Bullion & Jewellers Association (IBJA) nedávno (tesne po voľbách prezidenta v USA) informovala svojich členov o tom, že vláda by mohla zvážiť zákaz importu zlata do krajiny.

  “Počuli sme z istých kruhov o tejto možnosti (zákazu dovozu zlata a predĺženia vrátenia starých bankoviek), aj keď nič nie je oficiálne doteraz,”

  povedal Surendra Mehta, štátny tajomník, IBJA.

  “Združenie podporuje vládu v boji proti čiernym peniazom a informovalo svojich členov o tejto možnosti. Požiadali sme našich členov, aby bezvýhradne podporili vládu… Sme si vedomí toho, že niektorí členovia obchodu (predovšetkým zlatníctva) dovážajú zlato iba, aby ho predali pri výmene za staré bankovky za poriadnu prémiu (prémia za zlato v Indii vysoko poskočila). Takže, ak vláda chce tomuto zabrániť, mohla by uvažovať o zákaze dovozu. Východiskom by mohlo byť, ak nariadi všetkým klenotníkom uložiť alebo priznať staré bankovky do 15. novembra, takto by nebolo nutné uvažovať o zákaze dovozu.”

  Obyvatelia majú možnosť vrátiť staré bankovky do konca decembra. Boj proti čiernemu trhu pokračuje a hrozba pre zlato existuje.

  Tím PEVONI nikdy počas 5-tich rokov našej práce nešírilo šum a pletky na trhu. Táto správa však bola šírená svetoznámymi asociáciami a médiami a my pokladáme za dôležité ukázať ako sa zariadiť v prípade, že vlastníte zlato.

  Zostaňte informovaný cez relevantné indické zdroje a viac o zlate a iných príležitostiach hovoríme v našom obchodom oddelení “PTA Trading Floor“, kde sa môžete pýtať na všetko čo sa týka trhov, príležitostí a postupov ako to či ono kúpiť alebo predať.

  AK SA TI ČLÁNOK PÁČIL, ZDIEĽAJ HO S PRIATEĽMI ?


  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články