test
Viac

  Vyhnite sa pokutám za technickú a emisnú kontrolu

  Keďže TK a EK nie je až tak často, ale len raz za 2 roky, ľudia na to zvyknú zabúdať. Po našich cestách chodia tisíce áut bez technickej či emisnej kontroly. Ministerstvo dopravy eviduje asi 140-tisíc áut, bez platných kontrol. Pokuta za neplatnú emisnú a technickú kontrolu rozhodne nie je nízka.

  Pokuta za technickú alebo emisnú kontrolu hrozí vtedy, ak ju zmeškáte v danom termíne a jazdíte s neplatnou. S novým autom vás to prvé 4 roky zaujímať nemusí, keďže je nové tak je predpoklad, že je na jazdu spôsobilé.

  Avšak po 4 rokoch musí každé vozidlo absolvovať povinnú technickú a emisnú kontrolu a následne každé 2 roky.

  Keďže TK a EK nie je až tak často, ale len raz za 2 roky, ľudia na to zvyknú zabúdať. Po našich cestách chodia tisíce áut bez technickej či emisnej kontroly.

  Ministerstvo dopravy eviduje asi 140-tisíc áut, bez platných kontrol. Pokuta za neplatnú emisnú a technickú kontrolu rozhodne nie je nízka.

  Systém eviduje vozidlá bez platnej TK a EK

  Od jari 2016 zaviedol rezort dopravy elektronický systém, ktorý eviduje všetky vozidlá a autám bez platnej technickej a emisnej kontroly automaticky posiela pokuty. Pokuta za chýbajúcu technickú kontrolu je 165 eur a za emisnú kontrolu je suma rovnaká.

  Dostať pokutu v sume 330 teda určite nie je príjemné a preto sa určite na kontroly zabudnúť neoplatí.

  Vyhnite sa pokutám za technickú a emisnú kontrolu

  Štát však zábudlivým od 01.07.2017 zmiernil možnú pokutu na tretinu. To ale platí v prípade, ak do 15 dní zaplatíte tretinu z výšky pokuty, čo je 55 eur za technickú a 55 eur za emisnú kontrolu. Vyjde to teda na 110 eur a zároveň musíte do 15 dní absolvovať TK a EK, za ktorú samozrejme platíte tiež.

  Koniec koncov vás TK a EK neminie a len kvôli zábudlivosti zaplatíte 110 eur navyše a to v tom lepšom prípade. Ak do 15 dní pokutu zaplatiť nestihnete, platíte ju v plnej výške, čo je 330 eur.

  Aby to nebolo málo, pri neplatnej TK a EK vám hrozí pokuta vo výške 66 eur aj pri náhodnej cestnej kontrole, ak jazdíte autom s neplatnými nálepkami.

  carapp.info

  Štát vás neupozorní

  Štát vám nepošle milý list, v ktorom vám oznámi, že vaša TK a EK čoskoro vyprší. Namiesto toho vám hneď príde pokuta. Avšak je tu riešenie, ktorým sa dá pokute predísť.

  Webová aplikácia CarApp.info vám dá dostatočne vopred vedieť, kedy platnosť kontrol vyprší a pripomenie vám všetky dôležité dátumy o vašom aute.

  Aplikácia je jednoduchá na používanie a po registrácií, vložení údajov o aute a termínov kontrol vás nijak viac neobťažuje.

  CarApp vám pošle prvé upozornenie o vypršaní termínu 30 dní vopred a potom 14 dní a 48 hodín, pred kontrolou. Aj po poslednom upozornení má majiteľ auta dostatok času na to aby ho dôkladne pripravil a to najlepšie skontrolovaním vozidla v autoservise.

  CarApp aplikácia je prvých 24 hodín zadarmo, kde si ju môžete vyskúšať a zoznámiť sa s ňou. Aplikácia stojí 9,99€ na rok a sleduje za vás všetky dôležité dátumy, či už TK a EK alebo vyexpirovanú autolekárničku, výmenu oleja atď.

  Necháte aplikáciu robiť si svoju prácu a vy sa nemusíte starať o žiadne dátumy a povinnosti súvisiace s vašim vozidlom. Pri možnej pokute 330 eur len za TK a EK je to zlomok ceny a preto by ste mali kúpu aplikácie rozhodne zvážiť.

  Takáto prevencia je finančne menej „bolestivá“, ako hrozba mnohých pokút.

  carapp.info

  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články