Viac

  8 dôvodov prečo nemám peniaze

  Ako často sa sami seba pýtate: “Prečo nemám peniaze?” Predtým, než sa ma rozhodnete nenávidieť, pochopte, viem aké je to byť bez peňazí. Dokonca horšie než byť bez peňazí, viem aké to je prežívať z mesiaca na mesiac.

  Nebudem hovoriť o ľuďoch na podpore alebo o nezamestnaných, hovorím o ľuďoch, ktorí majú priemernú mzdu. Zvážte, že skoro 75% zo všetkých ľudí v krajine žije od výplaty k výplate.

  Máte problémy s peniazmi, pretože máte finančné problémy… Tu je niekoľko z nich.

  1. Žijete s maminkou

  Väčšina ľudí žije blízko svojich matiek. Ak chcete zarábať skutočné peniaze, je načase odpojiť sa od maminky a podobných vecí.

  Je čas odsťahovať sa preč, na miesta, kde sú príležitosti. Nenašetríte si peniaze tým, že žijete v dome svojich rodičov – chýbajú vám možnosti. Môj život sa nezmenil, kým som sa vo veku 29 rokov neodsťahoval z rodného mesta.

  2. Ekonomická negramotnosť

  Väčšina ľudí je ekonomicky negramotných. Ľudia idú na univerzitu a nepoznajú základné ekonomické termíny.

  Ekonomika je definovaná ako manažment domácnosti alebo manažment zdrojov. Manažovať znamená byť vo vedení a uspieť v prežívaní, hlavne voči ťažkým podmienkam. Manažovať svoju vlastnú ekonomiku znamená, že musíte vytvoriť peniaze spáchaním prehreškov na trhu.

  3. Rozpočet ohlupuje myseľ

  Tráviť čas tým, že budete chcieť vytvoriť finančný rozpočet je garanciou, že peniaze nikdy nebudete mať. Váš otec vám povedal:

  „Ušetrený cent je zarobený cent.“

  Zle. Je to len cent. Tým, že budete mať rozpočet otupujúci myseľ, budete hrať len obranu, nie útok.

  4. Politici, Veľkonočný Zajac a Santa Claus

  Nápad, že politik dokáže zachrániť strednú triedu (vás), bol skúšaný, sľubovaný a sklamal zakaždým! Sociálny štát nefunguje! Skoro každý ekonomický ukazovateľ sa zhoršuje. Ak by politici mohli zachrániť strednú triedu, už by sa im to podarilo.

  5. Finančná otupenosť

  Ľudia sa stali otupenými vzhľadom k ich financiám a prestali na ne dohliadať. Nemôžete ušetriť peniaze tým, že na ne nebudete dávať pozor. Priznajte si, kde finančne ste a začnite na ne dohliadať. Zatajovať problémy pred sebou samými nezariadi, aby problém skutočne odišiel. Zhorší ho to. Moja žena a ja sme sa stretli každý týždeň, aby sme prediskutovali tému peňazí bez ohľadu na našu finančnú situáciu. nemám peniaze

  6. Problémy splnomocnenia

  Neochota spraviť prácu, ktorú nikto iný nechce, je dôvodom, prečo sú ľudia chudobní. Problémy uchopiť ťažkú prácu neplatí len pre nízku ekonomickú triedu, ale prechádza až na vrchol. Každý chce byť riaditeľ, CEO, manažér, spisovateľ… ale hádajte čo? Niekto musí byť aj predavač.

  7. Porovnávania chudoby

  Myšlienka, že vaša finančná situácia je lepšia než situácia niekoho iného, kto hladuje, váš problém nezlepší. Najmä tí, ktorí prežívajú vďaka obhajobe svojej finančnej situácie tvrdením, že ostatní sú horší – to je finančná samovražda.

  8. Sťažovanie si na úväzok – 9 hodín za 5 dní

  Pracujem 95 hodín týždenne a väčšina ľudí si sťažuje, že musia pracovať 9 hodín počas 5 dní. Ak nepracujete a nemyslíte na to, ako sa dostať do popredia pred, počas a po práci, určite nenapredujete. Nikdy som nepoznal nikoho, kto bol finančne úspešný a nebolo to to hlavné, na čo myslel. Ak je vaša finančná situácia na nič, musíte si to priznať.

  Prvým krokom k náprave a samotnému upraveniu je priznať si, že máte problém.

  Ďalším krokom je prestať obviňovať ostatných, závisieť na nich a ešte to obhajovať. Čeľte tomu, kde ste, dávajte si pozor na príjem, nie šetrenie, buďte ochotný vykonať akúkoľvek prácu, aby ste to napravili. Spravte svojou povinnosťou, nutnosťou a zodpovednosťou napraviť váš finančný život.

  Peniaze nie sú najdôležitejšou vecou. Nespravia vás šťastnými! Ale napriek tomu nie je v poriadku nemať peniaze, nepostarať sa o svoju rodinu a nevytvoriť život aký chcete.


  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články