asd
Viac

  8 vecí, ktoré vám pomôžu prekonať zlý deň a akúkoľvek ťažkosť

  Bez ohľadu na dôvod, niekedy máme všetci jednoducho zlý deň. Našťastie, takmer vždy sa s tým dá niečo robiť.

  Bez ohľadu na dôvod, niekedy máme všetci jednoducho zlý deň.

  Tu je 8 vecí, ktoré vám pomôžu priniesť jasnosť, bez ohľadu na to, akými ťažkosťami prechádzate:

  1. Všetko, čo môžete urobiť, je krok po kroku

  Cez zlé dni sa často cítime zavalenými povinnosťami. Jedna vec alebo myšlienka vedie k inej a čoskoro budete mať pocit, že sa svet okolo vás rozpadá.

  Tento pocit pre nás robí veci ťažkými a sťažuje nám dostať sa z danej situácie – núti nás cítiť sa ako v pasci.

  Keď k tomu dôjde, nezabudnite, že vždy existuje cesta von a všetko, čo potrebujete, je aby ste v danej chvíli urobili jeden malý krok.

  Každý malý krok prinesie skutočný rozdiel až do okamihu, keď sa otočíte a uvidíte, že tieto malé kroky sa spoločne stávajú niečím viac.

  2. Je to len tak zlé, ako si myslíte

  Ak vaša perspektíva spočíva v tom, že sa svet okolo vás rozpadá a že ste beznádejnými urobiť akúkoľvek produktívnu zmenu, potom sa to stane vašou realitou. Ide to však aj inak.

  Ak sa rozhodnete mať nový pohľad na vec a pochopíte, že môžete veci zmeniť alebo, že veci nie sú tak zlé, ako ste si kedysi mysleli – táto perspektíva ovplyvní všetko ostatné, čo sa vám stane a prinesie vám pocit úľavy.

  3. Zlo prichádza s dobrom

  Bez našich výziev a prekážok by sme neboli schopnými poznať šťastie.

  To kvôli našim skúsenostiam s životnými nepriazňami dokážeme plne oceniť, keď idú veci dobre, takže musíme prežiť tieto ťažké časy, aby sme ocenili náš život, keď sa veci zmenia k lepšiemu.

  Keď sú veci dobré, plne ich oceňte. Keď sú zlé, dovoľte, aby ste plne prežili pocity, ktoré vami prechádzajú a vedzte, že sa veci zlepšia.

  4. Požehnania existujú dokonca aj v najhorších časoch

  Tento pocit zavalenia, ktorý máme, keď máme zlý deň, nám často prináša druh tunelovej vízie. Z tohto dôvodu sa zameriavame výlučne na to, čo je zlé a prestaneme si všímať, čo je okolo nás.

  Ak by sme však mali čas pozrieť sa okolo seba, všimneme si, že je veľa dobrého, čo vyváži to zlé.

  Keď máte zlý deň, obzrite sa na chvíľu a všimnite si dobré veci: jedlo, čistú pitnú vodu, strechu nad hlavou, priateľov, rodinu, príležitosť realizovať svoje vášne a čokoľvek iné, čo vám príde na myseľ.

  Zatiaľ čo možno máte zlý deň v súvislosti s niekoľkými konkrétnymi vecami, v skutočnosti ste obklopenými nespočetnými požehnaniami.

  5. V každej skúsenosti je múdrosť

  Pravdepodobne ste to už počuli a to z nejakého dôvodu – je to pravda.

  V každej skúsenosti máte príležitosť naučiť sa niečo nové alebo potvrdiť si predchádzajúce presvedčenie. Dokonca aj váš zlý deň vás môže niečo naučiť.

  6. Prejde to

  Ak existuje niečo isté, je to fakt, že všetko v živote je nestále.

  Bez ohľadu na to, čím si teraz prechádzate, vedzte toto: Prejde to.

  Vždy bude pred nami nový deň s úplne novými možnosťami, bez ohľadu na to, čo sa stalo dnes alebo v minulosti. Takže sa pozrite do budúcnosti a vedzte, že existuje jedna vec, ktorú vám nikto nikdy nemôže vziať: Nádej.

  7. Nie ste obeťou

  Zlé dni často môžu začať s niečím takým malým, ako že vám váš pes pomočí vaše nové topánky. Dôležité je ale to, čo sa stane potom.

  Od tohto momentu mnohí z nás okamžite menia pohľad na deň a takmer začínajú hľadať veci, ktoré sa ešte pokazia. Ako ste to pokazili; prečo je svet proti vám; prečo nikdy nebudete alebo neurobíte to a tamto.

  Je len prirodzené cítiť, že je svet proti vám. Všetci sa tak z času na čas cítime. Je však dôležité vedieť, že nie ste obeťou.

  8. Nevzdajte to

  Najdôležitejšie je prestať premýšľať o tom, že sa veci nezlepšia; neprestávať mať nádej; a čokoľvek robíte, neprestávať v seba veriť. Existuje niekoľko vlastností, ktoré sú absolútne nevyhnutné, aby ste uspeli a nikdy sa nevzdať je jednou z týchto vlastností.

  Všetci občas o sebe pochybujeme a všetci niekedy cítime, akoby nebolo nič tak, ako to chceme. Ale každý sa takto cítil a je to úplne normálne – jediné, čo musíte urobiť, je neprestať.

  Dostaňte sa cez tieto ťažké časy a prídete na miesto úľavy. Neexistuje záruka, že vám život neprinesie nejakú ďalšiu výzvu, pretože to je jeho povaha. Isté je ale toto: čím viac budete pretrvávať, tým ľahšie to bude.

  Nezastavujte a vedzte, že nádej a možnosti sú vždy okolo vás – či už ich vidíte alebo nie.


  Oliver Olejník

  www.stavamesauspesnymi.sk

  Mojim cieľom je ľuďom pomáhať prostredníctvom zdieľania rád, myšlienok a tipov tých najúspešnejších ľudí, ktorých sám sledujem a od ktorých sa sám učím a inšpirujúcich príbehov úspešných ľudí, ktorí zmenili tento svet k lepšiemu.

  Verím, že tieto veci ľuďom dokážu pomôcť naštartovať ich vysnívaný život, pretože všetko začína túžbou niečo dosiahnuť.

  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články