Viac

  Revolučné hodinky Audemars Piguet

  História luxusnej značky hodiniek Audemars Piguet za začala písať už v roku 1874, keď sa stretli vtedy len 23 ročný Jules-Louis Audemars s 21 ročným Edward-Auguste Piguetom. Obaja mladí hodinári v roku 1875 založili spoločnú firmu pod názvom Audemars Piguet. Značka Audemars Piguet sa stala oficiálnou až o sedem rokov neskôr, v roku 1882.

  Obaja spoločníci si hneď rozdelili vo firme úlohy. Audemars dohliadal na výrobu hodiniek. Piguet sa venoval obchodu.

  V roku 1889 spoločnosť Audemars Piguet otvára svoju prvú pobočku v Ženeve. V tejto dobe spustila spoločnosť výrobu vlastných komponentov pre svoje hodinky.

  V roku 1918 a 1919 obaja zakladatelia značky Audemars Piguet zomierajú.

  V roku 1928 spoločnosť Audemars Piguet predstavila prvé “skeleton” hodinky. Dnes spoločnosť Audemars Piguet produkuje 26 000 hodiniek ročne.

  V roku 1972 bol predstavený kultový model hodiniek Audemars Piguet Royal Oak. Táto značka sa tak stála vôbec prvou, ktorá predstavila model, ktorý v sebe spájal prívlastok ako luxusný a športový zároveň. Dizajn tohto známeho modelu mal na svedomí známi hodinár Gerald Genta.

  luxusné hodinky Audemars Piguet

  Do roku 1972 spojenie spojenie svetov luxusu a športu nebolo možné. Aj preto bol model Royal Oak tak významný vo svete hodiniek.

  Pre obrovský úspech tohto modelu sa pojem luxus a šport stáli hlavnou tvárou hodinárskej značky Audemars Piguet.

  V roku 1992 uzrel svetlo sveta opäť veľmi úspešný model Audemars Piguet Royal Oak Offshore

  hodinky audemars piguet

  Rok 2012 priniesol vôbec prvý potápačský model tejto značky. Model hodiniek sa nazýval Audemars Piguet Royal Oak Offshore Diver. Potápačské hodinky pre civilné obyvateľstvo taktiež neboli úplne bežnou záležitosťou.

  Samozrejme by sme mohli spomenúť značky ako Rolex – tá ale vyrábala potápačské hodinky pre profesionálov, alebo značku Panerai – táto značka sa ale špecializovala na ozbrojené zložky a námorníctvo. Predaj hodiniek Panerai pre civilné obyvateľstvo nebol dlhé roky možný.

  Hodinky Audemars Piguet sa aj v tomto smere stali revolučnými.

  Spoločnosť sa taktiež stala priekopníkom v použití karbónového materiálu v hodinárskom priemysle. Dnes používa značka pri výrobe hodiniek tie najmodernejšie materiály ale aj postupy pri ich spracovaní. Hodinky Audemars Piguet môžme považovať napriek ich tradícii za high-tech hodinky.

  Medzi známymi osobnosťami, ktoré na svojej ruke nosia hodinky Audemars Piguet sú mená ako:

  Novak Djokovič, Michael Schumacher, Lionel Messi, LeBron James alebo Arnold Schwarzenegger.

  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články