test
Viac

  Knihy o podnikaní, ktoré sa oplatí prečítať

  Nedávno som absolvoval zopár stretnutí v Banskej Bystrici a môj známy sa ma pýtal, ktoré knihy o podnikaní by som mu ako začínajúcemu podnikateľovi odporúčal prečítať.

  Pre mňa ako bývalého majiteľovi kníhkupectva by to nemal byť žiaden problém, no musím sa priznať, že som sa potreboval zamyslieť.

  O biznise som prečítal už viac než 100 kníh. Nakoniec som si spomenul a zodpovedne odporúčal práve týchto 6 kníh.

  Sám som sa nimi nechal inšpirovať. Motivovali ma a dodávali odvahu v podnikaní. V zozname odkazujem na originálne vydania. Pokiaľ si budete chcieť niektorú z kníh objednať, nebudte platiť žiadne poštovné!

  Budem veľmi rád, ak mi do komentáru napíšete váš zoznam kníh, ktoré sa podľa vás oplatí prečítať.

  1. RICH DAD POOR DAD

  Dnes už dá sa povedať klasika. Kniha Bohatý otec chudobný otec alebo Rich Dad Poor Dad zmenila môj pohľad na financie a investovanie. Naučila ma, ako sa na biznise pozerajú bohatí ľudia. Pochopil som rozdiel medzi pasívami a aktívami. Veľmi dôležitá kniha nie len pre podnikateľov.

  Rich Dad Poor Dad

  2. THE 4 HOUR WORKWEEK

  Kniha 4 hodinový pracovný týždeň alebo The 4 Hour workweek nie je len o biznise ale o životnom štýle. Jej autor Tim Ferriss píše o živote, ktorý sám žije. Cestuje, investuje, podniká, učí, píše knihy, užíva si život. V knihe sa dozviete, prečo a ako delegovať všetko čo sa len dá a aký prínos to bude mať pre váš biznis a osobný život.

  The 4 hour workweek

  3. REWORK

  Asi najlepšia kniha o biznise, ktorú som čítal. Knihu Restart alebo Rework som prečítal niekoľko krát. Zistil som, že biznis nie je vôbec tak zložitý a komplikovaný ako by sa mohlo zdar. Sám som sa nakoniec presvedčil, že začať sa dnes dá aj s minimom. Stačí vám počítač, pripojenie na internet a chuť pracovať. Kancelária, zamestnanci či veľký počiatočný kapitál dnes nie sú podmienkou. Knihou Rework by ste sa určite mali nechať inšpirovať!

  Rework

  4. THE $100 STARTUP

  Veľmi zaujímavá kniha pre ľudí, ktorí váhajú nad podnikaním z dôvodu malého kapitálu. V knihe Startup za pakatel alebo The $100 Startup sú príbehy ľudí, ktorí rozbehli biznis z dôvodu straty zamestnania, s nízkym kapitálom no hlavne začali v malom. V knihe sú prípadové štúdie aj zo susednej ČR. Prečo nezačať robiť to, čo vás skutočne baví, v malom a s nízkym kapitálom. Dozviete sa aj to, ako prísť na skutočne zaujímavý podnikateľský nápad alebo prečo svoj biznis začať prezentovať ešte pred reálnym štartom vášho biznisu.

  The $100 Startup

  5. THE E-MYTH REVISITED

  Pri podnikaní sa môžu ľudia dostať do situácie, keď im práca prerastie cez hlavu a ich podnikateľský sen sa mení na nočnú moru. Ako teda budovať podnik tak, aby prirodzene rástol a zároveň z vás nespravil svojho otroka? Myslíte si, že vám sa to nemôže stať? Zistil som, že je to možné už pri malej firme. KnihaPodnikateľský mýtus alebo The E-Myth Revisided je považovaná za jednu z najlepších kníh o biznise všetkých čias.

  The E-Myth Revisited

  6. THE 80/20 PRINCIPLE

  20% vstupov prináša 80% výstupov. 20% zamestnancov firmy prináša 80% jej produktivity. 20% produktov prináša 80% zisku. 20% aktivít prináša 80% úspechu. Nesnažme sa “robiť všetko”. Svoju pozornosť venujme tým 20%, ktoré nám idú najlepšie – či už pre prirodzený talent, šťastie alebo iné okolnosti. Kniha Princíp 80/20 alebo The 80/20 Principle ma naučila jednu podstatnú vec nie len pre biznis ale tiež osobný život. Možno sa vám toto tvrdenie bude zdať trocha kontroverzné ale je to tak… Snaha a výsledky spolu nesúvisia!

  The 80/20 principle

  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články