Viac

  Kombinuj svoju kravatu s košeľou ako profesionál

  Ako kombinovať kravatu s košeľou, je otázka, ktorú si každý deň muži na celom svete kladú, keď stoja pred šatníkom...

  Ako kombinovať kravatu s košeľou, je otázka, ktorú si každý deň muži na celom svete kladú, keď stoja pred šatníkom.

  Niektorí z nich majú talent kombinovať na prvý pohľad neskombinovateľné. Mám ale pocit, že väčšia mužov sa skôr nachádza na tej druhej strane a radí sa do týchto dvoch skupín:

  1. „Budem nosiť rovnaké kombinácie a dúfať, že si to nikto nevšimne“.

  2. „Ukážem prstom na šatník, zatvorím oči a nechám to na náhodu“.

  Aby pre teba takýto začiatok dňa už nebol výzvou, pripravili sme článok s jednoduchým návodom ako tieto košele kombinovať. Takže v tomto článku vám prinesiem niekoľko základných typov. A z vás sa stane veterán v ladení vzorov.

  Kombinácia #1 Jednofarebná kravata – Jednofarebná košeľa

  ako kombinovať kravatu

  Než sa dostaneme k miešaniu vzorov, začnime s niečim klasickým a menej riskantným: jednofarebnosťou. Zväčša nie je na tom čo pokaziť, ale sú isté spôsoby ako to urobiť lepšie:

  • používaj kontrastnú kombináciu. Nič nové. Ak používaš základné farby košele ako biela alebo svetlo modrá, či ružová môžeš v podstate nosiť akúkoľvek farbu. Je to skvelý spôsob ako vylepšiť outfit s trochou farby.
  • použi obdobnú farebnú kombináciu: Jedná sa o veľmi elegantnú kombináciu. Nosíš svetlomodrú košeľu? Skús k nej použiť tmavomodrú kravatu. Ružová košeľa? Daj si červenú, tmavomodrú alebo fialovú kravatu. Tento look je minimalistický a nebude tak výrazný ako kontrastná kombinácia.

  Ako vo všetkých aspektoch štýlu, mať cit pre farby je jednoducho vec pokusov a omylov. Musíš zistiť, čo ti pasuje. Experimentuj s online nástrojmi, ako je napríklad color explorer, v ktorom môžeš kombinovať a hľadať odtiene kravát a košieľ. Ešte jedna vec.

  Vyhni sa kombinovaniu farieb, ktoré sú si veľmi blízko. Napríklad určite nekombinuj svetlú jednofarebnú košeľu so svetlou jedno farebnou kravatou. Už vôbec nenos košeľu rovnakej farby ako máš kravatu. Načo používať jednu farbu, keď máš toľko možností?

  Kombinácia #2 Jednofarebné na vzor – Vzor na jednofarebné

  ako kombinovať kravatu

  Takto kombinovať už chce trochu viac uvažovania, ale na druhej strane je to najjednoduchšia kombinácia, čo sa vzorov týka.

  Tu je jednoduchý, ale kľúčový tip ako to robiť: farba jednofarebnej kravaty by mala ladiť s jednou alebo viacerými farbami na tvojej košeli. Na našom obrázku hore, perfektne ladí tmavomodrá kravata s tmavomodrým károvaným vzorom na košeli.

  ako kombinovať kravatu

  Aj v opačnom prípade, ak je vzorovaná kravata na jednofarebnej košeli, to funguje na rovnakom princípe. Jeden alebo viacej vzorov na kravate skombinuj s košeľou v podobnom odtieni. Tak ako vidíš napr. na obrázku. Tmavosivú na kravate so svetlosivou košeľou.

  Kombinácia #3 Vzor na Vzor

  Už poznáš základné kombinácie, poďme sa pozrieť na niečo zložitejšie. Kombinovanie vzorov nie je nejaká veľká veda, ale viacero chlapov sa tomu bráni, lebo sa boja, že budú vyzerať takto.

  Čo robiť, aby si sa vyhol takejto katastrofe? Vyhni sa kašmírovým košeliam. Ukážeme ti pár vzorovaných príkladov, ktoré skutočne fungujú. Tiež ti vysvetlíme pár zaručených tipov, aby si mohol vzory kombinovať s istotou.

  • typy vzorov. Vyhni sa kombinovaniu rovnakých vzorov. Ak máš bodky na košeli, nekombinuj ich ku bodkovanej kravate. Jednoduché.
  • veľkosti vzoru/mierky. Vo všeobecnosti platí, že vzor na kravate by mal byť väčší a výraznejší ako na košeli. Napríklad kravata so širokými pásikmi bude ladiť s košeľou s tenkými pásikmi, ale už nie s rovnako hrubými pásikmi. Veľké kocky budú pasovať k malým kockám.
  • skombinuj detail na kravate s dominantnou farbou na košeli. Zisti, ktorá farba na tvojej košeli prevláda a pohľadaj kravatu, ktorá ma vzor v rovnakej farbe. Napríklad bielo modrá kockovaná košeľa (ktorá vyzerá, že v nej prevláda modrá) bude perfektne pasovať s hnedou (alebo nejakou inou základ. farbou) kravatou so širokými prúžkami.
  ako kombinovať kravatu

  Tu vidíte príklad bodkovanej kravaty, ako pekne ladí s kockovanou košeľou. Aj keď je to kombinácia rôznych typov vzorov a veľkostí, nebije to do očí. K tomu svetlý vzor na košeli pasuje k tmavomodrej na kravate.

  ako kombinovať kravatu

  Hore vidíte kravatu s výraznými pruhmi na kravate zladenú s košeľou so vzorom jemných kociek. Menšie kocky na košeli vytvárajú tlmenejší podklad pre výraznejšie prúžky na kravate. Taktiež pruhy na kravate ladia s farbou kociek na košeli.

  ako kombinovať kravatu

  Ako posledné vidíte pruhovanú košeľu s kockovanou kravatou. Pásiky na košeli sú dostatočne jemné na to, aby sa nebili s plnším vzorom na kravate. To, že idú línie na kravate diagonálne, zatiaľ čo na košeli vertikálne, je výborne pre tvojich kolegov. Nepríde im zle z optickej ilúzie.

  Kombinovanie v kontexte s oblekom

  Pre tých z vás štýlových pánov, ktorí uvažujete o pásikavom, kockovanom či inom vzorovanom obleku, tu je jednoduchý tip:

  Z týchto troch prvkov oblečenia (oblek, kravata alebo košeľa) si daj jeden jednofarebný. Napr. čierne sako ako podklad pre vzorovanú kravatu a košeľu je krok, s ktorým nič nepokazíš a nebudeš vyzerať, že si sa síce veľmi snažil, ale nevyšlo to.

  Predovšetkým si pamätaj: ak sa naučíš tieto jednoduché rady, vytvoríš si vlastný štylistický prejav. Pohraj sa s kombináciami, neboj sa objavovať a vytvárať niečo jedinečné. Ako raz povedal Oscar Wilde: „Buď sám sebou, všetci ostatní už niekým sú.“

  AK SA TI ČLÁNOK PÁČIL, ZDIEĽAJ HO S PRIATEĽMI ?


  Stránka PravýMuž.sk prichádza, aby inšpirovala moderných gentlemanov. Čítajte blogy o životnom štýle, chlapských záujmoch a výzvach. Nájdime si čas pre seba a vytvorme súhru tradícii a modernosti. Buďme lepšími manželmi, otcami, bratmi a priateľmi – generáciou PRAVÝCH MUŽOV.

  Zdroj foto: blacklapel.com

  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články