Petra Kubišová: Úspech nie je náhoda ani šťastie

Asi tak v mojich 10 rokoch som začala vnímať a vidieť odlišné vrstvy ľudí. Nikdy som nikomu nezávidela, aj keď moja mama si všetko čo som chcela dovoliť nemohla... Jednoducho som si vždy povedala, že to jedného dňa mať budem.

1956

Asi tak v mojich 10 rokoch som začala vnímať a vidieť odlišné vrstvy ľudí. Nikdy som nikomu nezávidela, aj keď moja mama si všetko čo som chcela dovoliť nemohla… Jednoducho som si vždy povedala, že to jedného dňa mať budem.

Na veľké ciele sme stále dvaja

Aké jednoduché, že? Veď každý by chcel hento všetko a tamto všetko. Lenže nie každý to chcel tak veľmi ako ja. Najväčšie šťastie však, ktoré ma mohlo stretnúť, bolo to, že na začiatku strednej školy a v puberte kde sa nejako ukáže, že čo z vás bude, som spoznala človeka úplne rovnakého a cieľavedomého ako ja. Dnes môjho partnera, kolegu, spoločníka a budúceho manžela.

Som si istá, že aj to bolo šťastie, že sme na tie veľké ciele boli od začiatku dvaja. Navzájom sa poháňame a dopĺňame.

Teraz sa mi to zdá celkom ako iné príbehy obyčajných ľudí, ktoré som ako školáčka čítala… až také klišé o ľuďoch ktorí sa niekam posunuli a niečo vybudovali… vlastne sa to asi ani inak nedá Mladí ľudia, ktorí chcú byť sami sebe pánom, nezávislí, túžia niečo dokázať ale momentálne nemajú nič. Všetci títo ale mali jednu vec spoločnú… obrovskú, neutíchajúcu a nekončiacu túžbu niečo dosiahnuť. A to za každých okolností!

Začať môže každý

Ako sa hovorí, začať môže každý, ale dokončí to len hŕstka z nich. Myslí, že nemá na to, že dnes niečo chcem, zajtra už menej a pozajtra chcem zasa niečo iné. Musíte si tým byť rovnako istý ako tým, že zajtra opäť vyjde slnko.

Petra Kubišová

Máme 26 a 28 rokov, ešte pred tromi rokmi sme boli klasický zamestnanci. Áno, od strednej sme vždy niečo špekulovali, predávali a podobne… jednoducho sme chceli vždy niečo viac.

Cítili sme však, že toto není naša cesta. Jediné, čo sme mali vždy pred očami a takmer každý večer o tom rozprávali, keď sme prišli zo zamestnania, koľko sme naším zamestnávateľom zarobili a koľko zaplatili oni nám… Zdalo sa nám to nefér.

Podnikanie popri práci nebolo nikdy ono…

jednoducho dotoho nešla všetka energia a aj keď sa nám jeden mesiac darilo menej, vedeli sme, že predsa nám príde výplata tak sa nič nedeje (tu sme sa naučili že nemôžete mať aj plán B, pretože vás oddiaľuje od plánu A) …nakoniec to, čo sme zarobili v zamestnaní sme dávali do podnikania. Bol to začarovaný kruh.

Petra Kubišová auto

Ale takto to nefunguje, ani nefungovalo a dá sa povedať, že 4x sme vlastne začínali odznova, od úplného začiatku a bez peňazí:

  • 1.krat to bol predaj oblečenia,
  • 2. aj 3x sme podnikali v gastronómii,
  • 4.x internetový obchod.

Priznávame sa, že tento 4. pokus nás zničil celkom dosť, dokonca si pamätám, že mi vtedy Ivajlo povedal, že keď bude chcieť ešte raz niekedy podnikať, mám mu dať facku 😀 Znovu sme sa vrátili do klasického zamestnaneckého módu, ktorý ale vydržal asi pol roka.

Najdôležitejšie rozhodnutie

Vtedy nastal ten milník zmeny, asi najdôležitejšie rozhodnutie, kedy sme dotoho išli so všetkým, založili I.P. Group s.r.o. a podnikanie sa stala naša jediná a hlavná činnosť.

Okolie reagovalo všelijak, hlavne rodičia asi nechceli riskovať naše ďalšie sklamania a viedli nás skôr k zamestnaniu. Určite to nemysleli v zlom. Poznáte tie reči: “Ale radšej sa zamestnaj, nevymýšlaj, tam máš istoty atd, šak to poznáte…”

Prvý rok bol ešte všelijaký, ale boli sme spokojní, budovali vlastný podnik a vyžili z neho.

13450704_1178790378819789_2875282980726052509_n

Rozvinuli sme naše prvé odvetvia www.chudnite-zdravo.eu, dnes veľa aktívnych a lokálnych klientov a nepočítam online klientov… a www.riksa.sk pravá rikša na Slovensku a zveladili rodinný podnik www.evinraj.net

Samozrejme chuť rozrastať sa a ísť stále ďalej, makať na sebe a tá nekonečná ctižiadosť zapríčinila, že sme boli na správnych miestach v správny čas, stretali ďalších nových ľudí, učili sa, čítali, rástli ďalej a ďalej… niekedy sme ani nevedeli ako sa to stalo, až tak veľmi sme to chceli že to tu zrazu bolo.

5.000.000 eur

Áno, stalo sa, že sme pracovali a stále pracujeme 16-18h denne ale vieme prečo. Za dva roky sme vybudovali finančnú skupinu www.petrakubisova.sk do podoby aká je dnes, doteraz nami prešlo asi 5.000.000 sprostredkovaných eur ale aj mnoho ďalších služieb.

Medzitým, sa samozrejme veľa vecí zmenilo aj v súkromí. Kúpili sme si náš prvý dom v centre mesta, presťahovali sa do väčších priestorov, zasa sme precestovali kúsok sveta a môžeme sa venovať svojím koníčkom.

Samozrejme, bolo veľa odmietnutí, menej úspešných projektov ale aj tie neúspešné. Nikdy sme to však nevzdali, predsa sme sa rozhodli a už sa toho nevzdáme.

Nikdy sa nevzdávajte

Toto by sme asi odporúčili aj iným mladým ľudom, ktorí sa aspoň z časti našli v našom príbehu. Nikdy, nikdy, ale naozaj nikdy to nevzdávajte. Raz sa to podarí. To je hlavná myšlienka celého nášho príbehu.

Dnes už existuje veľa “príručiek, návodov, motivátorov“, ktorí ešte vtedy, ked sme začínali my neboli.

hrnček bohatyotc.sk v pracovni

Vlastne nikdy sme sa neprestali učiť, obdivujeme kopec úspešných ľudí, čítam veľa kníh – pred 2 rokmi som dostala knihu Bohatý otec, chudobný otec a odvtedy chodím len do oddelenia motivačnej literatúry. Táto kniha mi veľmi mi pomohla a nasmerovala.

Vždy treba konať len v dobrom úmysle, pretože čo dávate, sa vám 2x vráti.

A ako hovorím, úspech nie je náhoda ani šťastie.

Prajeme Vám veľa úspechov.

Petra a Ivajlo

PRIDAŤ KOMENTÁR