Viac

  Zariaďte si svoj byt na prácu i oddych

  Ak sa chystáte vybavovať svoje nové hniezdočko, myslite na to, že v ňom budete tráviť nielen voľný čas, ale vzhľadom k situácii i časť toho pracovného. Preto by ste pri zariaďovaní mali myslieť predovšetkým na to, ako si to tento priestor prispôsobiť tak, aby ste sa v ňom ako osobne, tak i pracovne cítili čo najlepšie. 

  jamesteohart / Shutterstock.com

  Priestor pre relax

  Ak naozaj uvažujete o delení priestoru vo vašom byte či dome na osobný a pracovný, odborníci odporúčajú tieto dve zóny striktne oddeliť. Jednak preto, aby nedochádzalo k zbytočnému rušeniu, ale hlavne preto, aby vaša psychohygiéna dostala patričný priestor. Ak ste limitovaní priestorom a k dispozícii máte napríklad len dve miestnosti, využite jednu z nich na pracovňu a druhú na obývačku so spálňou. 

  Riešenie ponúknu rozkladacie sedacie súpravy, ktoré perfektne poslúžia nielen ako gauč, ale aj ako pohodlné a plnohodnotné lôžko. Aby ste si dopriali skutočne kvalitný odpočinok, je vhodné lôžko doplniť kvalitným matracom. 

  V práci za pár sekúnd

  Pokiaľ vás súčasná situácia poslala na trvalý home office, výhody určite oceníte. Jednou z tých najväčších je predovšetkým tá, že do práce pravdepodobne nikdy neprídete neskoro. Aj keby ste si náhodu prispali, v práci budete doslova za pár sekúnd. Stačí len prejsť cez prah dverí. 

  Nič to však nemení na fakte, že svoju pracovňu by ste si mali zariadiť čo najlepšie. Okrem rýchleho internetového pripojenia nezabudnite na kvalitné anatomické kreslo, dostatočné osvetlenie a pozornosť venujte aj pracovným stolom. Vyberte dostatočne priestranný, aby každá nevyhnutnosť mala svoje miesto. 

  Nezabudnite na oddych

  Po náročnom pracovnom dni môžete kolotoč úloh zakončiť niečím príjemným. Ak zrovna nemáte chuť tráviť čas posedením s priateľmi, doprajte si horúcu vaňu a nezabudnite na sviečky. Tie vždy dokonale navodia tú správnu relaxačnú atmosféru. 

  Ak si k tomu vezmete do ruky dobrú knihu, pravdepodobne vás čaká dokonalý večer.

  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články