Viac

    Prečo zlyhávame? Tu je 7 hlavných problémov, ktoré zapríčiňujú zlyhanie a ako sa od nich môžete odraziť

    Prečo zlyhávame a ako to môžeme napraviť? Tu je 7 najčastejších problémov spôsobujúcich zlyhanie...

    Každý úspešný človek úprimne prizná, že zlyhanie sa proste stane. Z každého zlyhania sa však naučíme 2 veci:

    1. Prvá, že existoval aspoň 1 dôvod, prečo sme zlyhali.
    2. Druhá, že sa môžeme od tohto zlyhania odraziť.

    Takže, prečo zlyhávame a ako to môžeme napraviť?

    Tu je 7 najčastejších problémov spôsobujúcich zlyhanie:

    1. Nedostatok vytrvalosti

    Viac ľudí neuspeje nie preto, lebo im chýbajú vedomosti alebo talent, ale preto, že to vzdali. Je dôležité pamätať si na 2 slová: vytrvalosť a odolnosť.

    Pretrvávajte v tom, čo musí byť vykonané a odporujte tomu, čo by sa robiť nemalo. Pozrite sa na vaše predchádzajúce neúspešné úsilie a zhodnoťte, čo sa musí zmeniť a čo musíte upraviť.

    2. Nedostatok presvedčenia

    Ľudia, ktorým chýba presvedčenie, do toho nejdú naplno – nemajú dostatočnú vieru a odvahu. Rozhodnite sa, čo je pre vás dôležité. Ak stojí za to niečo robiť, stojí za to robiť to správne a dobre.

    3. Racionalizácia

    Víťazi analyzujú, ale nikdy neracionalizujú. Porazení racionalizujú a majú knihu plnú výhovoriek, aby vám povedali, prečo nemohli uspieť. Zmeňte svoju perspektívu.

    Nemyslite na každý neúspešný pokus ako na zlyhanie. Len málo ľudí uspelo vo všetkom na prvýkrát. Väčšina z nás dosahuje ciele iba opakovaným úsilím.

    4. Ignorácia minulých chýb

    Niektorí ľudia žijú a učia sa a niektorí iba žijú. Zlyhanie je učiteľom. Múdri ľudia sa učia zo svojich chýb – skúsenosť je to, čím nazývajú chyby.

    Definujte lepšie problém. Analyzujte situáciu – čo chcete dosiahnuť, aká je vaša stratégia, prečo to nefunguje. Vidíte problém správne?

    5. Nedostatok disciplíny

    Ktokoľvek, kto urobil niečo výnimočné, to nikdy neurobil bez toto, aby mal disciplínu. Disciplína vyžaduje plnú kontrolu nad sebou samým, obetu a vyhýbanie sa rozptýleniam a pokušeniam. To znamená zostať sústredený.

    6. Malé sebavedomie

    Malé sebavedomie je nedostatok sebadôvery a sebahodnoty. Ľudia s nízkou sebadôverou sa neustále pokúšajú nájsť seba samých namiesto toho, aby vytvorili človeka, ktorým chcú byť.

    Možno ste zlyhali, ale nie ste zlyhaním, pokiaľ to neprestanete skúšať. Myslite na seba ako na niekoho, kto sa neustále usiluje o dosiahnutie cieľa – tým získate lepšiu schopnosť udržať si vytrvalosť na dlhú trať.

    7. Fatalistický postoj

    Fatalistický postoj bráni ľuďom prijať zodpovednosť za svoje postavenie v živote. Pripisujú úspech a neúspech šťastiu. Odovzdávajú sa svojmu osudu – bez ohľadu na ich úsilie – čo sa má stať, stane sa.

    Každý deň sa pozrite do zrkadla a povedzte: „Ja som svojim pánom.“ Možno nemáte kontrolu nad každou fázou svojho života, ale máte väčšiu kontrolu, ako si uvedomujete a ste zodpovedný za svoje vlastné šťastie a úspech.

    AK SA TI ČLÁNOK PÁČIL, ZDIEĽAJ HO S PRIATEĽMI ?


    Oliver Olejník

    www.stavamesauspesnymi.sk

    Mojim cieľom je ľuďom pomáhať prostredníctvom zdieľania rád, myšlienok a tipov tých najúspešnejších ľudí, ktorých sám sledujem a od ktorých sa sám učím a inšpirujúcich príbehov úspešných ľudí, ktorí zmenili tento svet k lepšiemu.

    Verím, že tieto veci ľuďom dokážu pomôcť naštartovať ich vysnívaný život, pretože všetko začína túžbou niečo dosiahnuť.

    • Zdroj titulného obrázka: www.pixabay.com
    Komentáre

    Najnovšie články

    Podobné články