Viac

  Aká je skutočná daň za úspech? V podstate je na leasing

  Z úst slávnych a úspešných ľudí často počúvate, že ak chcete niečo dosiahnuť, musíte tomu aj niečo obetovať.

  Z úst slávnych a úspešných ľudí často počúvate, že ak chcete niečo dosiahnuť, musíte tomu aj niečo obetovať.

  Mnohým sa môže javiť, že úspech je nespravodlivý. Možno na tom niečo bude, ale to len preto, že ten úspech ešte nemáte v hlave.

  Veď predsa, keby sme boli všetci úspešnými a slávnymi, ten pojem by úplne strácal svoj význam. Čo je teda reálne daňou za úspech?

  Pamätajte, že aj vy dostanete iba toľko, koľko v skutočnosti dáte

  Ako hovorí Jack Canfield, jeden z najúspešnejších motivátorov a držiteľ Guinnesovho rekordu v počte siedmych knižných bestsellerov:

  “Keď budeš robiť to, čo si vždy robil,tak dostaneš to, čo si vždy dostal.“

  Možno ťažké na zamyslenie, no jednoduché na pochopenie.

  Ak sa teda budete niekedy sťažovať na to, že sa vám niečoho nedostáva, zamyslite sa, čo ste pre to urobili. Vidieť prekážky nemusí automaticky znamenať stratiť svoj cieľ.

  Brian Tracy je autorom výroku:

  „Prekážky sú to, čo vidíš, keď prestaneš pozerať na svoj cieľ,“

  Tu však platí, že ak reálne vidíte problém, reálne mu musíte i čeliť. Vtedy sa váš cieľ a vízia stanú ešte silnejšími.

  A čo teda musím vlastne pre úspech obetovať? Čo musím za úspech zaplatiť? Môžeme si niekoľko faktorov vymenovať:

  • Čas
  • Spánok
  • Istotu
  • Osobný život
  • Zdravie

  A ďalej už ani netreba pokračovať, pretože si poviete, že ak mám kvôli niečomu obetovať všetko, čo tvorí základné piliere života, nestojí to za to. Ak to budete brať takto, máte pravdu, nemá to zmysel.

  A presne o tomto prístupe to všetko je. Väčšina podnikateľov nezlyháva v tom, že majú nedostatok kapitálu alebo skúseností, ale preto, že podcenia hodnotu úspechu a to, čo treba do úspechu investovať.

  Možno nie vždy budete mať tak bujarý spoločenský život, možno budete musieť ostať dlhšie hore alebo vstať skôr. Občas si odopriete zábavu, zariskujete a niekedy sa nebudete cítiť tak obľúbenými. A o tom to je.

  Opustíte svoju komfortnú zónu. Investujete čas do vecí, ktoré vás môžu posunúť vpred. A tu sa vraciame k tomu, o čom sme hovorili na začiatku.

  Úspešnými nemôžeme byť všetci. Každý má svoj úspech zadefinovaný inak. No daň za úspech vždy platíte postupne. V podstate je to na splátky.

  Hoci by sa javilo, že ak všetko toto obetujete, stratíte všetko dôležité a zrazu sa prebudíte so 40-kou na krku bez rodiny, bez zážitkov a s úspechom v nedohľadne.

  Uvedomte si ale, že najpodstatnejšie, čo sa počas svojho sebapoznávania naučíte, je rovnováha. Na ceste za úspechom budete kráčať s ľuďmi, ktorí pre vás budú všetkým.

  Manželka, deti, rodina, priatelia, kolegovia. Za niečo také neplatíte, pre niečo také dýchate. A potom si môžete povedať, že naozaj smerujete hore.


  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články