asd
Viac

  Volvo predstavilo S90 Excellence a novú verziu sedanu S90

  Výrobca luxusných automobilov, švédska spoločnosť Volvo Cars, predstavila nové verzie svojho sedanu S90 a najluxusnejší model svojej ponuky S90 Excellence, ktoré sú určené pre trh s luxusnými sedanmi. Onedlho sa tieto vozidlá predstavia vo verejnej premiére na autosalóne v Kantone.

  Výrobca luxusných automobilov, švédska spoločnosť Volvo Cars, predstavila nové verzie svojho sedanu S90 a najluxusnejší model svojej ponuky S90 Excellence, ktoré sú určené pre trh s luxusnými sedanmi. Onedlho sa tieto vozidlá predstavia vo verejnej premiére na autosalóne v Kantone.

  Nový model S90 bude najluxusnejším automobilom, aký kedy značka Volvo vyrobila. Nové verzie budú vyrobené vo výrobnom závode spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Ta-čching a vyvážať sa budú do celého sveta, čo je odrazom vysokej úrovne kvality, ktorá je základom celosvetovej výrobnej stratégie značky Volvo.

  „Čína bude hrať čoraz dôležitejšiu úlohu v našich ambíciách v oblasti celosvetovej výroby. Naše tunajšie závody budú v nadchádzajúcich rokoch dodávať prvotriedne produkty na vývoz do celého sveta, čím nám pomôžu splniť náš cieľ – do roku 2020 predávať 800 000 vozidiel ročne,“

  uviedol Håkan Samuelsson, prezident a výkonný riaditeľ skupiny Volvo Car Group.

  Volvo S90 Excellence

  Spoločnosť Volvo pripravila cestu pre vývoz automobilov vyrobených v Číne na svetové trhy. Je prvou západnou automobilkou, ktorá exportovala v roku 2015 do USA luxusný automobil čínskej výroby s označením S60 Inscription.

  Model získal najvyššie päťhviezdičkové hodnotenie v skúškach amerického Úradu pre bezpečnosť cestnej premávky.

  Renomé luxusného výrobcu

  Vozidlá S90 podčiarkujú renomé spoločnosti Volvo ako výrobcu luxusných automobilov.

  Volvo S90 Excellence

  „Prvé, čo si na modeli S90 Excellence všimnete, je, že sme odstránili sedadlo spolujazdca a nahradili ho multifunkčnou konzolou Lounge Console. Je určená pre exkluzívnych zákazníkov s vlastným vodičom a má spĺňať ich potrebu oddychovať alebo pracovať na cestách. Druhá vec, ktorá vám padne do oka, je vysoká kvalita materiálov, ktorých kombinácia vytvára premyslený a pôsobivý dojem celkového luxusu,“

  hovorí Thomas Ingenlath, hlavný viceprezident skupiny Volvo Car Group pre dizajn.

  Model S90 Excellence obsahuje množstvo prvkov a funkcií určených na skvalitnenie zážitku vo vnútri vozidla. Patrí k nim plná panoramatická strecha, rozkladacie pracovné stolíky, inteligentné úložné riešenia, držiak nápojov s funkciou vyhrievania a chladenia, nastaviteľná opierka na nohy a vstavaný zábavný systém s veľkým displejom na pracovné účely či zábavu.

  Volvo S90 Excellence

  Luxusné vozidlo S90 Excellence obsahuje tiež ovládacie rozhranie s dotykovou obrazovkou pre zadné sedadlá, vstavaný chladiaci priestor a ručne brúsené krištáľové poháre od renomovaného švédskeho výrobcu skla Orrefors.

  Model S90 bude v ponuke s ocenenými zážihovými motormi T4 a T5 od spoločnosti Volvo Cars a špičkovým hybridným motorom T8 Twin Engine s efektívnou kombináciou výkonu a čistej elektrickej energie, ktorý v maximálnej miere využíva nastavenie podvozka automobilky Volvo pre „uvoľnenú a sebaistú jazdu“. Model S90 Excellence bude v ponuke len s možnosťou hybridného pohonu T8 Twin Engine.

  Nové vozidlá budú vybavené množstvom štandardných bezpečnostných prvkov, ako je systém automatického brzdenia v meste City Safety s funkciou detekcie veľkých zvierat, alebo systém Pilot Assist, čo je poloautonómny asistenčný systém vodiča, ktorý pracuje pri rýchlostiach do 130 km/h.

  Volvo S90 Excellence

  Nové vozidlá radu Volvo S90 prinášajú aj praktickú možnosť integrácie mobilných telefónov, ktorú predstavujú systémy Apple CarPlay a Android Auto. Zabezpečujú používateľom praktický prístup k známym funkciám smartfónov prostredníctvom veľkého centrálneho displeja vo vozidle.

  Automobily budú v ponuke s novým systémom kvality vzduchu v kabíne CleanZone, ktorý na svoju činnosť využíva iónový čistič vzduchu, ukazovateľ znečistenia ovzdušia prachovými časticami PM 2.5 v systéme štvorzónovej klimatizácie.

  Nový model S90 sa začne vyrábať v novembri a luxusný model S90 Excellence na budúci rok.

  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články